Trwa ładowanie...
holderName
xbox

Microsoft zaprojektował kontroler dla niedowidzących graczy

Microsoft opatentował nową nakładkę na kontroler do konsoli Xbox, która ma być wsparciem dla graczy z zaburzeniem wzroku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Games with Gold sierpień 2018
Games with Gold sierpień 2018 (iStock.com)
holderName

Patent Microsoftu na nowy kontroler sugeruje, że Microsoft pracuje nad nowym kontrolerem ze specjalną nakładką wyposażoną w alfabet Braille'a. Dzięki specjalnej konfiguracji możliwe będzie nie tylko odczytywanie słów czy tekstu wyświetlanego na ekranie z pomocą Braille'a, ale również przenoszenie treści mówionej na tekst. Ma to pomóc niedowidzacym w komunikacji pomiędzy innymi graczami czy streamerami. Dodatkowo pad ma być wyposażony w łopatki, podobnie jak pad Xbox Elite, jednak zamiast 4 ma być ich 6. Dzięki temu gracze nie będą musieli odrywać dłoni z nakładki z afabetem, aby szybko reagować na wydarzenia w grze.

Nowy pad od Microsoft wyposażony w nakładkę z alfabetem Braille'a Materiały prasowe
Nowy pad od Microsoft wyposażony w nakładkę z alfabetem Braille'a (Materiały prasowe)

Microsoft zapowiada nową konsolę i abonament. Potwierdzono też konferencję na E3 2019

holderName

Xbox Adaptive Controlle

To nie pierwszy raz, kiedy Microsoft zwraca uwagę na graczy z niepełnosprawnością. Niedawno został zaprezentowany Xbox Adaptive Controlle, który ma pomóc osobm z niesprawnymi rękami. Do jego kontroli można wykorzystać dowolną część ciała, w tym sterowanie z pomocą ust czy stóp. Kontroler może być dowolnie konfigurowany.

Zobacz także: Windows 10 otrzyma jądro Linux

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów