Trwa ładowanie...
d4calw6

Los Angeles ogłasza stan wyjątkowy, ale E3 i tak ma się odbyć

Koronawirus zdążył już odwołać kilka kluczowych imprez dla branży - w tym MWC, Google I/O - czy też wykluczyć z nich publiczność, jak podczas IEM 2020. Chociaż Los Angeles ogłasza stan wyjątkowy, to organizatorzy E3 póki co deklarują: najważniejsze targi gier się odbędą.
Share
E3 2020 ma się odbyć
E3 2020 ma się odbyćŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d4calw6

W związku z nowymi przypadkami zakażonych koronawirusem Los Angeles ogłosiło stan wyjątkowy. W sumie jest już przeszło 50 chorych. Mimo to przygotowania do E3 ruszyły, a organizatorzy na razie nie obawiają się, że choroba pokrzyżuje im plany.

Jak napisano w oświadczeniu, sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Obecny stan wiedzy nie sprawia jednak, że czerwcowa impreza stoi pod znakiem zapytania - przekonują organizatorzy. Póki co.

Chociaż prace posuwają się naprzód, wciąż wszystko może się jeszcze zmienić. Pamiętajmy, że decyzja związana z brakiem publiczności na IEM 2020 zapadła na dzień przed zawodami, kiedy publiczność już zjeżdżała się do Katowic. W przypadku E3 ze względu na rozmiar targów do takiej sytuacji raczej nie dojdzie, ale nie możemy wykluczyć, że np. w kwietniu czy jeszcze maju organizatorzy będą zmuszeni zrezygnować z największych growych targów. Wszystko zależeć będzie od tego, czy koronawirus dalej będzie się rozprzestrzeniać.

d4calw6

Mimo że E3 odbywa się dopiero w czerwcu, komunikat organizatorów nie dziwi. Przypomnijmy, że swoją konferencję odwołali Facebook oraz Google, chociaż oba wydarzenia planowane były na maj.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

d4calw6

Podziel się opinią

Share
d4calw6
d4calw6
Więcej tematów