Trwa ładowanie...

Legendarne Atari wraca jako Ataribox

W latach 80. i 90. wiele osób w Polsce posiadało ich 8-bitowe komputery. Można było na nich pracować, pisać, ale przede wszystkim były drzwiami do świata gier wideo. Teraz Atari powraca. Tylko czy jest po co?

Legendarne Atari wraca jako AtariboxŹródło: Atari
dgwn6l3
dgwn6l3

Ostatnie lata to wielki powrót marek, które dzisiejsi 30- i 40-latkowie znają z dzieciństwa. W sklepach pojawiły się przystosowane do współczesnych ekranów konsole NES (czyli nasz Pegazus), mobilny zestaw gier od Segi czy przeznaczone do grania ZX Spectrum. Teraz wraca Atari. Ale nie ze sprzętem retro. Chce przygotować pełnoprawną konsolę do grania.

Nowy sprzęt będzie nazywał się Ataribox. Co zaoferuje? To na razie wielka zagadka. Wiadomo tylko, że oparty zostanie o technologię PC. Potwierdza to Fred Chesnais, szef Atari. Z kontekstu można wywnioskować, że nie będzie to kolejna maszynka z grami, które pamiętamy z dzieciństwa.

Zobacz wideo zapowiadające najnowszą produkcję spod znaku Atari:

Co zatem? Konkurencja dla Xboksa? Czy może kolejny, zbędny sprzęt, który pozwoli zagrać w gry ze smartfona na telewizorze? Czekamy na bliższe informacje.

dgwn6l3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgwn6l3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj