Trwa ładowanie...
d1an5h1

Land of War to polska gra o II wojnie światowej. W końcu polskie Call of Duty?

Gier o drugiej wojnie światowej są setki. Niektóre z nich pozwalają nawet na odwiedzenie ówczesnej Polski. Nie było jednak jeszcze tytułu, który pozwoliłby wziąć bezpośredni udział w kampanii wrześniowej. "Land of War: The Beginning" ma być pierwszą taką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Land of War: The Beginning pokaże nam m.in. kampanię wrześniową
Land of War: The Beginning pokaże nam m.in. kampanię wrześniową (Materiały prasowe, Fot: MS Games)
d1an5h1

"Land of War: The Beginning" to pierwszoosobowa strzelanka, zabierająca gracza w wir wydarzeń pierwszych miesięcy drugiej wojny światowej. Jak informują twórcy, studio MS Games, bohaterem jest żołnierz Wojska Polskiego, Piotr Kowalski, który zostaje zaangażowany w rozgrywkę agencji wywiadowczych.

Fabularnie "Land of War" reprezentuje gatunek fikcji historycznej. Sam Kowalski i jego losy są tworem wyobraźni scenarzystów, ale tło stanowią prawdziwe wydarzenia. Autorzy wymieniają m.in. bombardowanie Wielunia, bitwę pod Mokrą, bitwę pancerną u boku gen. Orlika, jak również całokształt kampanii wrześniowej 1939 roku. Akcja gry ma potrwać do 1940 roku.

Materiały prasowe
Podziel się
d1an5h1

Land of War: The Beginning" - szczegóły

Twórcy zapowiadają różnorodną rozgrywkę, w której skorzystamy z wiernie odwzorowanego uzbrojenia wszystkich walczących stron. W tym z broni wówczas prototypowej, np. karabinu maszynowego Mors czy karabinu samopowtarzalnego wz. 38M.

Pod Mokrą stoczymy bitwę z dywizją pancerną i będziemy ostrzeliwali niemieckie czołgi z dział pociągu pancernego Śmiały. Wyruszy w szalony rajd tankietką TKS, aby przebić się do Modlina. Na Wybrzeżu weźmiemy udział w obronie Helu i jedynym wydarzeniu w historii, kiedy to półwysep helski stał się wyspą - jak podają sami twórcy.

Materiały prasowe
Podziel się

Jak wynika z obietnic, choć "Land of War" to z definicji strzelanina FPS, nie zabraknie misji skradankowych i realizowanych w pojazdach. Czyli klasyka.

d1an5h1

Na pokaz gameplayu musimy jeszcze trochę poczekać. Póki co twórcy udostępnili garść screenów i bardzo nieprecyzyjną data premiery - wg karty na Steamie "Land of War: The Beginning" ukaże się gdzieś w 2020 roku.

Materiały prasowe
Podziel się
Materiały prasowe
Podziel się

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1an5h1

d1an5h1
d1an5h1