Kupił startowy pakiet gry karcianej. W środku gracz znalazł cudo

Youtuber z kanału "openboosters" otwierał paczkę kart gry karcianej "Magic: The Gathering". Ku jego zdziwieniu, pośród jej zawartości znalazła się wyjątkowa "Black Lotus". Jest warta krocie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pośród kart schowało się prawdziwe cudo
Pośród kart schowało się prawdziwe cudo (Youtube.com)
WP

Nie była to zwykła paczka, ale jedna z pierwszych wyprodukowanych. Można w nich znaleźć wyjątkowe karty, których ceny sięgają niebotycznych kwot. Tak jak w przypadku "Black Lotus", która dziś kosztuje około 30 tysięcy dolarów. Ciężko jednak trafić na oryginał, w sieci grasuje wielu oszustów. Uwaga, filmik jest dosyć długi, akcja zaczyna się od 9:10.

WP

Jest jednak jeden haczyk. Pakiet startowy "alfa" nie jest już dostępny do kupienia. Powstał w 1993 roku, a łącznie wyprodukowano 2 600 000 kart 295 typów. Jedynie niektórzy kolekcjonerzy zachowali startowe paczki głęboko w kartonach a dziś sprzedają je za niebotyczne sumy. Taka paczka w internecie kosztuje 5-12 tysięcy dolarów. W przypadku youtubera, nie można powiedzieć, że mu się nie opłacało. Zarobił na tym spore pieniądze, i należy zwrócić uwagę, że w talii znalazł jeszcze wiele rzadkich kart.

"Magic: The Gathering" to karciana gra kolekcjonerska dla dwóch lub więcej osób. Zazwyczaj jednak gra się w dwie lub cztery osoby. Każdy gracz musi mieć jedną talię kart, a wraz z nią wciela się w rolę czarodzieja. Zaczynają z konkretną ilością życia i tracą ją przez ataki stworów, trucizny i inne czary. Kiedy życie spadnie do zera, gracz przegrywa. Innym sposobem na porażkę jest utrata wszystkich kart.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP