Trwa ładowanie...
gry

Kupił startowy pakiet gry karcianej. W środku gracz znalazł cudo

Youtuber z kanału "openboosters" otwierał paczkę kart gry karcianej "Magic: The Gathering". Ku jego zdziwieniu, pośród jej zawartości znalazła się wyjątkowa "Black Lotus". Jest warta krocie.

Share
Kupił startowy pakiet gry karcianej. W środku gracz znalazł cudo
Źródło: Youtube.com
d3nm4e4

Nie była to zwykła paczka, ale jedna z pierwszych wyprodukowanych. Można w nich znaleźć wyjątkowe karty, których ceny sięgają niebotycznych kwot. Tak jak w przypadku "Black Lotus", która dziś kosztuje około 30 tysięcy dolarów. Ciężko jednak trafić na oryginał, w sieci grasuje wielu oszustów. Uwaga, filmik jest dosyć długi, akcja zaczyna się od 9:10.

Jest jednak jeden haczyk. Pakiet startowy "alfa" nie jest już dostępny do kupienia. Powstał w 1993 roku, a łącznie wyprodukowano 2 600 000 kart 295 typów. Jedynie niektórzy kolekcjonerzy zachowali startowe paczki głęboko w kartonach a dziś sprzedają je za niebotyczne sumy. Taka paczka w internecie kosztuje 5-12 tysięcy dolarów. W przypadku youtubera, nie można powiedzieć, że mu się nie opłacało. Zarobił na tym spore pieniądze, i należy zwrócić uwagę, że w talii znalazł jeszcze wiele rzadkich kart.

d3nm4e4

"Magic: The Gathering" to karciana gra kolekcjonerska dla dwóch lub więcej osób. Zazwyczaj jednak gra się w dwie lub cztery osoby. Każdy gracz musi mieć jedną talię kart, a wraz z nią wciela się w rolę czarodzieja. Zaczynają z konkretną ilością życia i tracą ją przez ataki stworów, trucizny i inne czary. Kiedy życie spadnie do zera, gracz przegrywa. Innym sposobem na porażkę jest utrata wszystkich kart.

d3nm4e4

Podziel się opinią

Share
d3nm4e4
d3nm4e4
Więcej tematów