Trwa ładowanie...
retro
Barnaba Siegel
27-12-2017 11:29

"Kultowe Magazyny o Grach" - jedyny taki film w Polsce

Kto miał komputer w latach 90., ten na pewno czytał pisma o grach. Autorzy filmu "Thank You For Playing" dotarli do najważniejszych osób z tamtych lat. Odpowiedzi na palące pytania, historie z giełd komputerowych, archiwalne zdjęcia i rzadkie wideo z epoki - wszystko to zobaczycie teraz za darmo.

"Kultowe Magazyny o Grach" - jedyny taki film w PolsceŹródło: Thank You For Playing
d1ceujo
d1ceujo

Historia gier to nie tylko same gry, ale i pisma im poświęcone. Top Secret, Gambler, Secret Service, Reset, Świat Gier Komputerowych. Kto 20 lat temu grał, ten na pewno czytał przynajmniej jedno z tych pism. I pamięta takie legendarne ksywy, jak Borek, Alex, Sir Hashak, Gulash, Zooltar czy RooS.

W 2015 światło dzienne ujrzał na DVD pełnometrażowy dokument pod nazwą "Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach". Autorzy wykonali świetną robotę, zbierając wypowiedzi kilkunastu słynnych autorów, a do tego masę memorabiliów - stare numery, zdjęcia, filmy.

Jak można się spodziewać, film to nie tylko zbió suchych faktów, ale tony anegdot i zakulisowych opowieści. Jak piszą sami autorzy, "to historia gorących sporów, ciętych ripost i regularnych przepychanek między magazynami". Do tego historie z legendarnych już giełd komputerowych, gdzie toczyło się życie towarzyskie fanów gier.

Życzymy miłego, sentymentalnego seansu!

d1ceujo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ceujo
Więcej tematów