Trwa ładowanie...

Król lew i Aladyn. Klasyczne gry platformowe dostaną wspólny remaster

Remastery i remake'i starszych gier to dla nas codzienność. Dziwne, że dopiero teraz zabrano się za klasyczne platformówki na bazie filmów Disneya, które zapewne wielu z naszych czytelników zna z dzieciństwa. "Król lew" i "Aladyn" wkrótce dostaną reedycje.

Share
Król lew i Aladyn. Klasyczne gry platformowe dostaną wspólny remaster
Źródło: Facebook.com, fot: Facebook
dex4cw2

Czy było coś lepszego dla młodego człowieka niż świetnie zrealizowane gry platformowe opierające się o znane mu dobrze i lubiane filmy animowane? Zarówno "Król lew", jak i "Aladyn" są ikonami w dwóch dziedzinach.

Wytwórnia filmowa Disneya odwaliła kawał dobrej roboty filmowej, a Virgin Interactive (tak, to firma od gier z puli przedsiębiorstw Richarda Bransona)
wraz z Disney Interactive Studios wypuścili świetne adaptacje w formie gier wideo.

"Gry z dzieciństwa"

Oba tytuły ukazały się w 1994 roku na wiele ówczesnych platform (niektóre miały wersje mocno różniące się od głównego produktu, wtedy było to często coś więcej niż tylko kwestia nieco obciętej grafiki). W Polsce są zapewne najbardziej znane z edycji na PC, ale nie ominęły między innymi Segi Genesis, Amigi, Game Boya czy SNES.

Obie produkcje były bardzo kolorowe i utrzymywały klimat kreski (chociaż w tym wypadku lepiej byłoby mówić o dużych pikselach niż kresce) filmowych protoplastów. Przy czym Król lew uchodzi za o wiele trudniejszą grę z nierównym poziomem wyzwania, który mógł deprymować młodych odbiorców, a i dziś może miejscami denerwować. To w dużej mierze zasługa niedokładności sterowania i wykrywania powierzchni.

dex4cw2

"Król lew" i "Aladyn" w odświeżonej wersji na jednej płycie

Mamy dobre wieści. Jak informuje IGN, obie produkcje będą już tej jesieni dostępne w formie wydania Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King. Trudniejsze momenty będzie dało się obejść lub skorzystać z podpowiedzi, co było niemożliwe w pierwotnych wersjach. Takie informacje ogłosiła sieć sklepów GameStop podczas GME.

Ten jednopudełkowy zlepek dwóch produkcji na pewno będzie miał swoją premierę na takie konsole jak Nintendo Switch, Sony PS4 i Microsoft Xbox One. Wielu fanów obu klasycznych platformówek na pewno chciałoby je widzieć w zremasterowanej wersji również na PC, ale na razie nic nie wiadomo o planach wydania tytułów na komputery.

dex4cw2

Podziel się opinią

Share
dex4cw2
dex4cw2
Więcej tematów