Trwa ładowanie...

Kilka lat temu było to niemożliwe. Microsoft zmienia zdanie i przenosi serię "Halo" na PC

Jeszcze kilka lat temu Microsoft wzbraniał się przed tym pomysłem. Na szczęście dla grających na PC gigant w końcu zmienił zdanie i seria "Halo" - "Halo", "Halo 2", "Halo 3", "Halo 4", a nawet "Halo: Reach" - z Xboksa One i Xboksa 360 powędruje na PC.

Kilka lat temu było to niemożliwe. Microsoft zmienia zdanie i przenosi serię "Halo" na PCŹródło: Materiały prasowe
d1cup93
d1cup93

Gdy "Halo 4" trafiało w 2012 roku na Xboksa 360, Microsoft twierdził, że pecetowa wersja raczej się nie zdarzy - gra projektowana była z myślą wyłącznie o konsolach. Po latach Microsoft nie jest już tak kategoryczny i przenosi serię "Halo" na pecety.

Seria "Halo" trafi na PC

Na PC wyląduje "Halo: kolekcja Master Chief", czyli zestaw kilku gier z serii. Pecetowcy zagrają w "Halo", "Halo 2", "Halo 3", "Halo 4", a także "Halo: Reach". I to ta ostatnia produkcja pojawi się na PC najpierw. Dopiero później Microsoft powróci do właściwej kolejności.

Microsoft zapowiedział kolekcję, ale wciąż jest kilka niewiadomych. Nie zdradzono, czy dwie pierwsze części "Halo", które jako jedyne pojawiły się wcześniej na komputerach, zostaną wydane w wersji oryginalnej czy odświeżonej. Nie znamy też dokładnych dat premier.

d1cup93

Za to jasne jest, że gry będą dostosowane do pecetowych standardów. Będą działać w 60 klatkach na sekundę i w rozdzielczości 4K. Zestaw lub gry wchodzące w jego skład będzie można kupić na Steam.

"Halo": konsolowa duma Microsoftu wreszcie na komputerach

Zapowiedź pojawienia się serii "Halo" na PC w 2019 roku to na pewno ważne wydarzenie. Dla Microsoftu "Halo" to flagowa marka, która przez lata sprzedawała Xboksy, Xboksy 360 czy Xboksy One.

Teraz gry trafiają na pecety - wprawdzie po latach, ale to dobrze pokazuje, jak nieaktualny jest stary podział na gry "komputerowe" i "konsolowe". Niedawno Microsoft wreszcie wyposażył Xboksa One w obsługę klawiatury i myszki. Skoro na konsolach da się grać jak na PC, to czemu w drugą stronę miałoby to być niemożliwe?

Microsoft jest więc uczciwy: konsolowcom daje pecetowe akcesoria, a tym drugim - konsolową klasykę.

d1cup93
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cup93
Więcej tematów