Jezus vs. Budda? Przez tę grę Malezja odłączyła wszystkim Steama

Na ringu w grze "Fight of Gods" tłuką się wirtualni bogowie z przeróżnych religii. Niezbyt smaczny, ale i nieszokujący pomysł nie został przyjęty dobrze w Malezji. Doszło do tego, że zablokowanego całego Steama - największą usługę dla gier PC.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grafika z gry "Digital Crafter"
Grafika z gry "Digital Crafter" (Digital Crafter)
WP

Steam to największe platforma do grania na PC. Znajduje się tam ponad 15 tys. gier, korzystają z niej miliony użytkowników z całego świata. Żeby skorzystać z różnych usług serwisu, jak portal społecznościowy, kupowanie i ocenianie gier, pobieranie aktualizacji czy samych gier, trzeba uruchomić program w trybie online. Rząd Malezji wyłączył tę opcję wszystkim mieszkańcom. Jak się okazało - tymczasowo.

Bezpośrednim powodem była właśnie gra "Fight of Gods", które ukazała się 4 września. Informacji o niej dotarły do malezyjskiej komisji zajmującej się komunikacją i multimediami. Dała ona publiczny wyraz oburzeniu jej obrazoburczym charakterem oraz zarządała od Steama usunięcie produkcji z malezyjskiej wersji programu w ciągu 24 godzin.

WP

Gigant nie odpowiedział, wieć komisja odpowiedziała ostro - nakazała wszystkim dostawcom internetu odłączyć możliwość uruchomienia Steama. Na taki ruch gigant postanowił zareagować i faktycznie usunął "Fight of Gods" z malezyjskiej wersji. Oznacza to, że mieszkańcy wszystkich innych krajów mogą nadal grać w pojedynki bogów - także mieszkańcy Malezji, o ile odpowiednio zamaskują, skąd łączą się z internetem.

Pytanie tylko - czy warto? Powyższy materiał wideo zdradza, że raczej jest to nie najwyższych lotów bijatyka, zrobiona głównie jako żart. Ale awantura przysporzyła grze sławę i od kilku dni twórcy notują wzrost liczby grających.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP