Trwa ładowanie...
na luzie
Anna Rymsza
18-10-2019 12:07

Jedziemy na Game Music Festival we Wrocławiu!

Austin Wintory, Jesper Kyd, Kow Otani i wielu innych kompozytorów to goście drugiej edycji Game Music Festival. Pierwszy koncert odbędzie się już dziś w jednej z najpiękniejszych sal koncertowych w kraju – Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Jedziemy na Game Music Festival we Wrocławiu!Źródło: WP.PL, fot: Anna Rymsza
d1tzk6z

Obecność na tegorocznym GMF potwierdził Austin Wintory, wielokrotnie nagradzany kompozytor muzyki do gier i filmów. Koncert Symphony of the Desert z udziałem kompozytora odbędzie się w sobotę wieczorem. Kow Otani obecnie rozpoznawany jest jako autor onirycznego soundtracku do gry "Shadow of the Colossus", który zostanie zaprezentowany 19 października podczas sobotniego koncertu The Symphony of the Colossus.

Najbardziej cieszy mnie fakt, że we Wrocławiu pojawi się Jesper Kyd. Kompozytor jest aktywny w przemyśle gier wideo od późnych lat 80., którego pionierski, nowoczesny styl zapewnił mu obecność w wielu najlepszych grach naszych czasów. Muzyka Kyda zabrzmi na finałowym koncercie festiwalu – The Symphony of the Shadows – 19 października.

Wyjątkowy festiwal muzyki i udźwiękowienia

Game Music Festival to największy na świecie festiwal, poświęcony muzyce i udźwiękowieniu gier wideo. W programie są nie tylko trzy wspaniałe koncerty. Na drugą edycję festiwalu przybędą uznani kompozytorzy i specjaliści, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas warsztatów i paneli dyskusyjnych w salach wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki.

d1tzk6z

Austin Wintory opowie m.in. o swojej pracy nad muzyką interaktywną do gier "Journey" oraz "Erica". Jasper Kyd zaś wystąpi między innymi w trakcie dyskusji z aktorem Davidem Batesonem – niezastąpionym głosem Agenta 47, bohatera serii gier "Hitman". Marcin "Cedyń" Czartyński z People Can Fly opowie historię projektu, który wręcz prosił się o ambitne udźwiękowienie, co doprowadziło do zbudowania prawdopodobnie pierwszego, profesjonalnego studia nagrań w europejskim gamedevie.

Oprócz trzech wielkich koncertów w trakcie festiwalu nie zabraknie wielu wartych uwagi warsztatów oraz paneli dyskusyjnych przeznaczonych nie tylko dla osób z branży muzycznej, ale także dla miłośników muzyki do gier wideo.

Nie możemy się doczekać! W podróży towarzyszy nam oczywiście muzyka Jaspera Kyda ze starszych części "Asassin’s Creed" i "Hitmana 2".

d1tzk6z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tzk6z
Więcej tematów