Trwa ładowanie...

Jak zostać (dobrym) menedżerem żużlowym? Poradnik i konkurs

Gra "Sports Manager" pozwala nam wcielić się w menedżera drużyny żużlowej - a już niebawem także piłkarskiej, koszykarskiej czy siatkarskiej). Jak w każdej grze początki są trudne. Jednak od czego jesteśmy? Przyjmijcie od nas kilka cennych porad. A na koniec czeka na Was konkurs!

Jak zostać (dobrym) menedżerem żużlowym? Poradnik i konkursŹródło: Sports Manager
d2e4cvv
d2e4cvv

Pierwszą decyzją po założeniu konta w "Sports Managerze" i utworzeniu klubu powinna być rozbudowa stadionu przynajmniej o kilka tysięcy miejsc. Gdy już to uczynimy, postarajmy się o dobre motocykle dla naszych liderów. Warto zakupić przynajmniej 3 maszyny z najwyższej półki oraz 2 średnie dla podstawowych juniorów. Podczas nocnej aktualizacji otrzymamy licencję oraz przydział do ligi.

Bardzo ważną czynnością przed rozpoczęciem rywalizacji jest zatrudnienie właściwej kadry. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zawarcie kontraktów na okres 15 tygodni. Psycholog pozwoli nam utrzymać morale na właściwym poziomie, a więc warto zatrudnić na poziomie przynajmniej 3-gwiazdkowym. Nie warto także oszczędzać na trenerze, gdyż treningi to najważniejszy aspekt w początkowej historii naszej drużyny. Warto postawić także na szkolenie adeptów w przyklubowej akademii sportowej.

Sports Manager
Źródło: Sports Manager

Skaut wyszuka nam kandydatów na okolicznych minitorach. Niedoświadczeni zawodnicy częściej narażeni są na ryzyko wystąpienia kontuzji niż ich starsi koledzy. Dlatego też zatrudnijmy dobrego lekarza i fizjoterapeutę. Sztab warto uzupełnić także o mechanika, abyśmy mogli podczas meczu wymieniać opony czy dokonywać drobnych napraw motocykli. Jeżeli zależy nam na dobrej frekwencji podczas samych meczów, a zależy, to podpiszmy umowy także z dobrym marketingowcem, rzecznikiem prasowym, spikerem oraz opiekunem stadionu.

d2e4cvv

Sztab skompletowany, a więc możemy przejść do ustawień treningów poszczególnym zawodnikom. Na początku warto zaryzykować ewentualne wystąpienie kontuzji i zaserwować naszym podopiecznym intensywne treningi. Inną formą treningu pozwalającą na nabycie doświadczenia oraz rozwinięcie techniki jest rozgrywanie meczów towarzyskich. Każdego dnia podczas 3 pierwszych takich meczów wzrasta wspomniane doświadczenie i technika, a same wyniki osiągane przez zawodników mają znaczenie podczas nocnej aktualizacji formy i morale. Także nie warto lekceważyć meczów towarzyskich.

Dotarliśmy do celu, a więc pierwszego meczu ligowego naszej drużyny. W trzech pierwszych meczach ligowych nie spada duch drużyny, ale mimo to warto postarać się o jak najlepszy wynik. Musimy pamiętać o nastawieniu drużyny. Jeżeli pojadą na luzie to wzrosną morale drużyny, a co w przypadku, gdy polecimy naszym zawodnikom walkę o każdy kawałek toru? Morale na pewno spadną, ale za to forma pójdzie w górę, a i pierwsze zdobyte punkty pozytywnie wpłyną na całą drużynę.

Sports Manager
Źródło: Sports Manager

Jednak o wygranej myśli także nasz przeciwnik, który prawdopodobnie również niedawno dołączył do gry, a więc poziom samych ekip jest porównywalny. I jak tu okazać się lepszym od rywala? Przede wszystkim właściwą taktyką: przemyślanym ustawieniem składu meczowego, ustawieniem motocykli, zmianą opon we właściwym momencie czy trafnymi zmianami zwykłymi i, w przypadku przegrywania 6 lub więcej punktami, taktycznymi. Podczas ustawienia składu pamiętajmy, że na nawierzchni grząskiej lepsze są pola zewnętrzne, zaś na twardej wewnętrzne. Poza tym w 3 pierwszych wyścigach przeważnie na torze znajduje się jedna dobra ścieżka. W takim przypadku liczy się przede wszystkim start i pole najbardziej wewnętrzne. Podobnie zresztą jak po każdym równaniu toru.

d2e4cvv

Mamy nadzieję, że powyższe porady okażą się przydatne.
Marcin Lewandowski, SportsManager.pl

Dołącz do społeczności wirtualnych menedżerów sportowych pod adresem: http://sportsmanager.wp.pl/. Gra jest darmowa i nie wymaga instalowania czegokolwiek.

KONKURS

Zmierz się z drużyną żużlowej Reprezentacji Polski i wygraj tablet! W dniu dzisiejszym startuje kolejny sezon w grze Sports Manager, a wraz z nim konkurs w którym można wygrać tablet multimedialny Lark Evolution X4 7. Regulamin konkursu znajduje się pod tym adresem.

d2e4cvv

Zasady konkursu są banalnie proste. Zwycięży osoba, która pod koniec sezonu, czyli 11 czerwca, uzbiera najwięcej punktów w meczach rozgrywanych z drużyną Reprezentacji Polski lub Reprezentacji Polski U-21. Ilość możliwych do rozegrania meczów jest dowolna. Dzięki temu każdy gracz ma równe szanse - tak samo doświadczony gracz, jak i nowy, który dopiero co dołączy do gry.

Sports Manager
Źródło: Sports Manager

W imieniu organizatorów zapraszamy do rozgrywki pod adresem: http://sportsmanager.wp.pl/.

d2e4cvv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e4cvv
Więcej tematów