Trwa ładowanie...

Jak podłączyć pada od PS3 do PC? Poradnik dla każdego

Wielu graczy często chce korzystać z kontrolera od PlayStation również do gry na komputerze. Jak podłączyć pada do PS3 do PC? Wbrew pozorom proces ten nie jest wcale bardzo skomplikowany.

Jak podłączyć pada od PS3 do PC? Poradnik dla każdegoŹródło: Wikipedia, fot: Evan-Amos
d2kymqn
d2kymqn

Miłośnicy gier często używają kontrolerów od Xbox 360 lub Xbox One, które są oficjalnie wspierane przez Microsoft. Wielu wybiera je także ze względu na rozmiar i układ analogów, a podłączenie ich do komputera jest bardzo proste. Jednak jeśli jesteśmy właścicielami konsoli PS3, nie ma potrzeby kupować osobnego pada do tylko do gier na PC. Jak podłączyć pada od PS3 do PC? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, jak można to zrobić.

Jak podłączyć pada od PS3 do komputera bezprzewodowo lub przewodowo?

Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać, to podłączenie pada do komputera za pomocą kabla USB. Teraz nasze urządzenie powinno zostać wykryte przez PC. Oto kolejne etapy instalacji:

  • W menu Start wybieramy opcję "Skonfiguruj kontrolery gier podłączone przez USB", dzięki czemu wyświetlą nam się ustawienia kontrolerów w systemie Windows. To pozwoli nam upewnić się, czy prawidłowo podłączyliśmy pada, ponieważ powinna tu pokazać się jego nazwa.
  • Jeśli chcemy, by nasz kontroler działał ze wszystkimi grami oraz był wykrywany jako pad od Xbox 360 lub Xbox One, musimy zainstalować oprogramowanie oraz zestaw sterowników ScpToolkit. Podczas tego procesu, należy zostawić podłączonego pada do komputera.
  • Teraz skupmy się na ściągnięciu oprogramowania i sterowników, które bez problemu pobierzemy, wpisując w przeglądarkę internetową frazę "darmowe oprogramowanie ScpToolkit do pobrania".

Wystarczy postępować zgodnie z instalatorem. Po ściągnięciu pliku należy go uruchomić oraz potwierdzić instalację do domyślnego katalogu. Następnie wyświetli się lista modułów do zainstalowania, nic w niej nie zmieniamy i potwierdzamy instalację. Na koniec pokaże nam się okno potwierdzające z zielonym przyciskiem "Run Driver Installer".

  • Następnie klikamy w przycisk "Run Driver Installer", pojawi się okno instalacji sterowników. Należy zaznaczyć w nim pole "Install Xbox controller driver", jeśli posiadamy Windows 7. W przypadku nowszych wersji nie musimy wykonywać tej czynności, gdyż sterownik jest automatycznie instalowany.
  • Kolejny krok jest niezbędny do poprawnego działania pada. Musimy przy zaznaczonym polu "Install Dualshock 3 Driver" rozwinąć obok sekcję "Chose Dualshock 3 controllers to install" i wybrać na liście "PLAYSTATION(R)3 Controller". Teraz musimy odznaczyć pole "Install Dualshock 4 driver", dotyczące pada do PS4.
d2kymqn

Jeśli chcemy łączyć nasz kontroler bezprzewodowo przez Bluetooth, należy zaznaczyć pole "Install Bluetooth Driver". Po czym rozwinąć obok pole "Choose Bluetooth dongle to install" i z listy urządzeń wybrać i zaznaczyć swój adapter Bluetooth.

  • Po zaznaczeniu wszystkiego zgodnie z instrukcjami z z 5 punktu klikamy przycisk "Install", znajdujący się w górnym prawym rogu. Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ instalacja może chwilę potrwać. W jej trakcie pojawi się wiele okienek z prawej strony ekranu, możemy je zamknąć lub zignorować.

I gotowe! Sterowniki zostały zainstalowane, a nasz pad powinien wyświetlać się jako kontroler Xbox 360 czy Xbox One, co pozwoli nam na używanie wszystkich gier na Windowsie.

Następnie wystarczy podłączyć kontroler kablem USB do PC i możemy grać. Jeśli chcemy zrobić to bezprzewodowo, należy odpiąć kabel od pada, przytrzymać środkowy przycisk z logiem Playstation i po chwili powinien połączyć się z naszym adapterem Bluetooth. Powyższa instrukcja z pewnością wyczerpała temat: jak podłączyć pada od PS3 do PC?

Zobacz też: Top 10 gier na PS4

Jak podłączyć pad od PS4?

Podłączenie pada od PS4 przebiega bardzo podobnie, ale jeśli planujemy grać w tytuły ze Steama, to możemy skorzystać z łatwiejszej metody. Platforma oferuje bowiem wsparcie dla padów innych niż te od Xboksa, dzięki czemu możemy grać korzystając z pada od PS4 lub Nintendo Switch.

W tym celu wystarczy podłączyć kontroler kablem USB do komputera i włączyć program Steam. Następnie wchodzimy w "Ustawienia" i wybieramy "Ogólne ustawienia kontrolera". Tym sposobem możemy grać we wszystkie gry na Steamie, jeśli jednak chcemy wybrać tytuł spoza biblioteki - musimy sięgnąć po metodę powyżej.

d2kymqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kymqn
Więcej tematów