Trwa ładowanie...
d1ov7n2

Jak grać w sudoku? Kilka prostych porad

Sudoku to łamigłówka ciesząca się niesłabnącą popularnością. Wyjaśniamy, jak stosując kilka łatwych zasad, można czerpać przyjemność i satysfakcję z wypełniania kwadratowych diagramów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak grać w sudoku? To nie jest trudne.
Jak grać w sudoku? To nie jest trudne. (Shutterstock.com)
d1ov7n2

Zasady gry w sudoku są banalnie proste. Chociaż wypełnienie trudniejszych planszy może być wyzwaniem nawet dla doświadczonych graczy.

Jak grać w sudoku?

Podstawowa reguła mówi, że należy wpisywać właściwe liczby na kwadratowej planszy. Jest ona podzielona na dziewięć takich samych kwadratów 3x3. Każdy z nich zawiera dziewięć komórek.

d1ov7n2

Planszę należy wypełnić liczbami od 1 do 9. W tej samej kolumnie i w tym samym wierszu dana liczba może pojawić się wyłącznie raz. To samo dotyczy kwadratów 3x3. Liczby od 1 do 9 nie mogą się powtarzać. Przykładowo wpisanie dwa razy liczby 3 w jednej kolumnie lub wierszu jest błędem, tak samo, jak powtórzenie w kwadracie 3x3.

Sudoku: Przydatne wskazówki

Rozwiązywanie sudoku nie wiąże się z koniecznością wykonywania żadnych rachunków matematycznych. Wymaga jednak cierpliwości i umiejętności logicznego myślenia. Jednym z najprostszych sposobów rozwiązania sudoku jest wykorzystanie techniki "pojedyncza pozycja".

d1ov7n2

Należy dokładnie prześledzić zawartość wierszy, kolumn oraz samych kwadratów 3x3. Wówczas okazuje się, że wpisanie określonych liczb jest mocno ograniczone. Często zdarza się, że tylko jedno miejsce wchodzi w grę. Czasami są to dwa lub trzy i to wymaga dłuższego zastanowienia się. Ale wraz ze wpisywaniem kolejnych liczb zawęża się możliwość wstawiania danej wartości w wierszu, kolumnie, czy całym kwadracie.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ov7n2

d1ov7n2
d1ov7n2