Trwa ładowanie...

Jak grać w sudoku? Kilka prostych porad

Sudoku to łamigłówka ciesząca się niesłabnącą popularnością. Wyjaśniamy, jak stosując kilka łatwych zasad, można czerpać przyjemność i satysfakcję z wypełniania kwadratowych diagramów.

Jak grać w sudoku? Kilka prostych poradŹródło: Shutterstock.com
df6h91t
df6h91t

Zasady gry w sudoku są banalnie proste. Chociaż wypełnienie trudniejszych planszy może być wyzwaniem nawet dla doświadczonych graczy.

Jak grać w sudoku?

Podstawowa reguła mówi, że należy wpisywać właściwe liczby na kwadratowej planszy. Jest ona podzielona na dziewięć takich samych kwadratów 3x3. Każdy z nich zawiera dziewięć komórek.

Planszę należy wypełnić liczbami od 1 do 9. W tej samej kolumnie i w tym samym wierszu dana liczba może pojawić się wyłącznie raz. To samo dotyczy kwadratów 3x3. Liczby od 1 do 9 nie mogą się powtarzać. Przykładowo wpisanie dwa razy liczby 3 w jednej kolumnie lub wierszu jest błędem, tak samo, jak powtórzenie w kwadracie 3x3.

Sudoku: Przydatne wskazówki

Rozwiązywanie sudoku nie wiąże się z koniecznością wykonywania żadnych rachunków matematycznych. Wymaga jednak cierpliwości i umiejętności logicznego myślenia. Jednym z najprostszych sposobów rozwiązania sudoku jest wykorzystanie techniki "pojedyncza pozycja".

df6h91t

Należy dokładnie prześledzić zawartość wierszy, kolumn oraz samych kwadratów 3x3. Wówczas okazuje się, że wpisanie określonych liczb jest mocno ograniczone. Często zdarza się, że tylko jedno miejsce wchodzi w grę. Czasami są to dwa lub trzy i to wymaga dłuższego zastanowienia się. Ale wraz ze wpisywaniem kolejnych liczb zawęża się możliwość wstawiania danej wartości w wierszu, kolumnie, czy całym kwadracie.

df6h91t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df6h91t
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj