Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jak dobrać idealną mysz gamingową?

Sprzęt dla graczy jest zazwyczaj dość kosztowną opcją, jeżeli chodzi o doposażenie lub wymianę części z naszego stanowiska komputerowego. W zamian jednak otrzymujemy znacznie wyższą jakość, przyjemność użytkowania i produkt, który posłuży nam przez naprawdę długi czas, jeżeli o niego odpowiednio zadbamy. Dlaczego warto zdecydować się na zakup myszy gamingowej? Jak typ myszy wpływa na naszą pracę przy komputerze? Co zrobić, jeżeli poszukujemy sprzętu ze średniej półki cenowej?

Jak dobrać idealną mysz gamingową?Jak dobrać idealną mysz gamingową?Źródło: Materiały prasowe
d1al5y4
  1. Czym różni się myszka gamingowa od myszki zwykłej
  2. Dobra a tania myszka do gier - co musi mieć a z czego możesz zrezygnować
  3. Myszki gamingowe - rodzaje
  4. Mysz gamingowa - jak dobrać ją do swoich potrzeb?
  5. Akcesoria do myszki gamingowej - w co warto zainwestować?

Czym różni się myszka gamingowa od myszki zwykłej?

Rynek komputerów, laptopów i dodatkowych sprzętów do nich jest bardzo duży, dzięki czemu każdy może dopasować swoje stanowisko pracy do własnych potrzeb i preferencji. W przypadku myszy komputerowych nie jest wcale inaczej - dla zastosowań biurowych możemy wybrać tańsze, mniej skomplikowane modele, podczas gdy do gier i przy wykorzystaniu profesjonalnym mogą przydać nam się bardziej rozbudowane egzemplarze.

Mysz gamingowa zwykle będzie zauważalnie cięższa niż biurowa, a dodatkowo powinniśmy mieć również możliwość regulacji jej wagi - dzięki temu lepiej możemy dopasować ją do naszej dłoni i wygody użytkowania. Taki sprzęt posiada również znacznie bardziej czuły sensor optyczny, wyższą rozdzielczość, a także dodatkowe przyciski, które możemy sobie dowolnie zaprogramować. Chociaż nie jest to regułą, myszki do gier zwykle są również bardziej ergonomicznie wyprofilowane, dzięki czemu łatwo korzystać z nich przez dłuższy czas.

d1al5y4

Dobra a tania myszka do gier - co musi mieć a z czego możesz zrezygnować?

Jeżeli chcemy zaopatrzyć się w sprzęt gamingowy, ale nasz budżet nie jest największy, musimy w pewnych miejscach pójść na kompromis. Dobra myszka gamingowa laserowa powinna mieć regulację wagi i duży zakres rozdzielczości.

Jeżeli nie chcemy wydać zbyt dużo, powinniśmy zdecydowanie skierować się w stronę modeli przewodowych. Innym aspektem, który niekoniecznie poprawia komfort użytkowania a może nas trochę kosztować, jest podświetlenie RGB. Z kolei jeżeli zależy nam na dobrym sprzęcie, absolutnie nie powinniśmy rezygnować z dobrej marki, programowalnych przycisków i ergonomicznego kształtu. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.neonet.pl/sprzet-gamingowy/myszy-gamingowe.html.

Myszki gamingowe - rodzaje

Co do zasady myszki dla graczy możemy podzielić na trzy kategorie. Zaliczają się do nich:

  • myszki przewodowe: podpinane do komputera lub laptopa za pomocą kabla USB;
  • myszki bezprzewodowe: zwykle łączą się z urządzeniem przez Bluetooth, nie potrzebujemy kabla do ich codziennego użytku;
  • myszki posiadające obie opcje: możemy z nich korzystać na dwa sposoby. Jest to jednak najmniej popularne rozwiązanie.

Wybór konkretnej technologii powinien zależeć nie tylko od naszych preferencji, ale również od tego, w jakie gry chcemy grać w szczególności. Myszka bezprzewodowa może być bowiem odrobinę mniej dokładna ze względu na czas, jaki potrzebny jest do przekazania sygnału do komputera. Chociaż na co dzień nie zauważymy tej naprawdę niewielkiej różnicy, może mieć ona znaczenie w przypadku strzelanek i innych gier, gdzie liczy się nasz refleks.

Mysz gamingowa - jak dobrać ją do swoich potrzeb?

Aby dowiedzieć się, jaka myszka gamingowa będzie do nas pasować, powinniśmy poświęcić chwilę na jej wybór. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jej wielkość i wagę - od tych czynników zależy, czy będzie się ją nam wygodnie trzymało w dłoni. Zwykle mężczyźni mają większe i bardziej masywniejsze ręce, w związku z czym powinni zacząć swoje poszukiwania w segmencie myszek o większych gabarytach. Z kolei dla pań lepszym wyjściem są zazwyczaj lżejsze, smuklejsze i drobniejsze myszy dla graczy, ponieważ ich konstrukcja lepiej dopasowuje się do mniejszej dłoni.

d1al5y4

Kolejnym istotnym aspektem jest rozdzielczość. Im większego ekranu używamy, tym większą rozdzielczość powinna mieć wybrana przez nas mysz - obecnie coraz częściej standardem staje się 12000 DPI. Dzięki temu będziemy w stanie bez problemu, lekkim ruchem przesunąć kursor po całej przekątnej monitora i nie zmęczymy przy tym nadgarstka. Rzeczy takie, jak podświetlenie RGB czy kolorystyka to już kwestie mocno indywidualne, które dobrze jest dobierać do swojego gustu lub innych sprzętów, które już posiadamy, jak na przykład klawiatura.

Akcesoria do myszki gamingowej - w co warto zainwestować?

Do myszy gamingowych możemy dobrać sobie kilka użytecznych dodatków. Jeżeli bezprzewodowa lub przewodowa myszka jest kupowana do laptopa, warto zastanowić się nad dokupieniem odpowiedniego futerału lub case'a, żeby łatwo i bezpiecznie można było ją przetransportować razem z pozostałym sprzętem.

Dobrym pomysłem jest również rozważenie zakupu podkładki pod myszy. W przypadku, gdy w zestawie jest zbyt mało odważników, nie ma ich lub są zbyt lekkie jak na nasze potrzeby, możemy zaopatrzyć się również w dodatkowy zestaw, który pozwoli nam dociążyć myszkę, dopasować ją do naszych potrzeb i zapewnić większą precyzję ruchów.

Artykuł sponsorowany
d1al5y4
d1al5y4
Więcej tematów