WP

"Izak" oraz "Nervarien" w nowej reklamie Old Spice

Branża sportów elektronicznych rozwija się w błyskawicznych tempie. Coraz więcej marek inwestuje w wirtualną rozgrywkę. Teraz dołącza do nich Old Spice - znany na całym świecie producent dezodorantów i żeli pod prysznic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marka Old Spice wkracza w nowe tereny
Marka Old Spice wkracza w nowe tereny (Materiały prasowe)
WP

Old Spice, marka kierująca swe produkty do mężczyzn śmiało wkroczyła w świat esportu swoim spotem reklamowym z Piotrem "Izakiem" Skowyrskim oraz Damianem "Nervarienem" Ziają.

Spot reklamowy miał swoją premierę drugiego października, a do udziału w nim zaproszono dwie największe gwiazdy polskiej sceny komentatorskiej - "Izaka" oraz "Nervariena". Całość spotu została nagrana w profesjonalnym krakowskim studiu Damiana Ziaji , przeznaczonym do relacjonowania sportów elektronicznych, którego współtwórcami jest Fantasy Expo.

Realizacja utrzymana jest w charakterystycznym stylu marki i prezentuje rzeczy, które każdy prawdziwy fan esportowy może zrobić w trakcie przerw pomiędzy oglądaniem rozgrywek swoich ulubionych drużyn. W reklamie nie mogło również zabraknąć największej gwiazdy spotów Old Spice — niedźwiedzia brunatnego — który tym razem miał okazję wybrać się na siłownie, oraz stoczyć bój w siłowaniu na rękę z Piotrem "Izakiem" Skowyrskim.

WP

Spot reklamowy powoli zaczyna obiegać cały internet. Można go również zobaczyć na platformie YouTube, gdzie na polskim kanale Old Spice i Facebooku wideo zdobyło już ponad 250 000 wyświetleń.

Akcji marketingowej towarzyszy również promocja nowej gry sygnowanej logo marki. Old Spice zachęca odbiorców spotu do próby podjęcia rywalizacji w ich nowym tytule - przygodowej grze przeglądarkowej. Produkcja posiada oprawę graficzną stylizowaną na ośmiobitowe tytuły, które część starszych graczy miała przyjemność ogrywać na konsolach ATARI pod koniec lat osiemdziesiątych. W grze nie zabraknie niespodzianek, między innymi spotkamy w niej Terry’ego Crewsa oraz Isaiaha Mustafe, znanych amerykańskich aktorów i jednocześnie twarze marki.

Jak tłumaczy Nikolai Holst Hartwig, Associate Brand Manager Procter & Gamble:

"Branża esportowa i gamingowa jest interesująca dla marki Old Spice, ponieważ to jej naturalne miejsce. W Old Spice chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Dlatego wraz z Izakiem i Nervarienem mamy poczucie, że udało nam się stworzyć coś, co w jasny sposób przemawia do generacji graczy poprzez charakterystyczny i absurdalny humor oraz oldschoolową atmosferę. Dzięki temu połączeniu gra Old Spice daje sporo zabawy."

WP

Przykład Old Spice pokazuje, że duże marki coraz poważniej zaczynają traktować branżę sportów elektronicznych. Trudno jest się temu dziwić, bo liczba fanów esportu stale rośnie i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie ma się to zmienić.

Old Spice bardzo dobrze wybrało grupę docelową swojej kampanii ponieważ przeważającą ilość kibiców esportowych wciąż stanowią mężczyźni. Charakterystyka stylu produktu, w przypadku miłośników sportów elektronicznych sprawia, że dotarcie do pożądanej grupy odbiorców może być efektywniejsze niż w przypadku innych społeczności.

Takie działania jak te prowadzone przez Old Spice pokazują, jak silną branżą stał się esport. Podejmowanie rękawicy w starciu o kibica wirtualnej rywalizacji przez duże firmy, jest dobrym wyznacznikiem, że sporty wirtualne to świetna inwestycja. Old Spice znalazł ciekawy sposób na dotarcie do graczy, łącząc humor i kapitał marki. Pozostaje teraz tylko obserwować co przyszłość przyniesie branży.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP