Trwa ładowanie...

Internauci błyskawicznie ufundowali polski symulator wydobywania złota

Chociaż nie płacimy złotem, ten metal szlachetny nadal wzbudza we wszystkich fascynację. Nic więc dziwnego, że błyskawicznie znaleźli się chętni na ufundowanie gry "Gold Rush: The Game". To polska produkcja.

Internauci błyskawicznie ufundowali polski symulator wydobywania złotaŹródło: Playway
df6h91t
df6h91t

"Gold Rush: The Game" to gra z bardzo popularnego w Polsce gatunków symulatorów. Skupia się na możliwie dokładnym odwzorowaniu jakiegoś zawodu lub czynności. W przypadku tej gry chodzi oczywiście o wydobycie złota. Internautom tak się spodobał ten pomysł, że w ciągu 30 godzin od startu zbiórki zrzucili się na kwotę, o jaką poprosili twórcy - firma Playway.

Playway poprosił o 10 tys. kanadyjski dolarów, czyli ok. 28 500 zł. Jak na grę - niewiele. Gracze wpłacili ponad 5 razy więcej niż prosili twórcy. A to dopiero początek zbiórki, do końca jeszcze 32 dni.

W "Gold Rush" wcielimy się w nowoczesnego poszukiwacza złota. Zarządzać będziemy jednoosobowym przedsiębiorstwem i szukać będziemy cennego kruszca. Do naszej dyspozycji zostaną oddane koparki, spychacze, maszyny filtrujące ziemię, generatory elektryczne, kable, rurki, kubły. I oczywiście nieodłączny przedmiot każdego poszukiwacza - talerz do płukania złota.

Przewidywana premiera gry we wrześniu 2017. Warto dodać, że produkcja oparta jest o licencję programu "Gorączka złota" z Discovery Channel.

Na czym polega crowdfunding?

To od wielu lat bardzo popularna metoda na zbieranie fundusze, ale także badanie zainteresowania. Firmy tworzące m.in. gry, przedstawiają szkice projektów lub programy będące już w fazie produkcji. Internauci wpłacają drobne datki albo od razu z wyprzedzeniem kupują pełną wersję gry. Są też droższe pakiety dla największych fanów.

Źródło: Graczpospolita

df6h91t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df6h91t
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj