Trwa ładowanie...

Interesujesz się tworzeniem gier? Weź udział w warsztatach i zgarnij płatny staż w Ten Square Games

Sprzęt komputerowy wysokiej klasy i płatny staż – to główne nagrody, które czekają na najlepszych uczestników bezpłatnej Akademii Free2Play. Zapisy trwają, treści kursów dostępne są od 18.09. W listopadzie w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbędą się warsztaty stacjonarne, gdzie setka uczestników wykorzysta nabyte umiejętności w praktyce.

Interesujesz się tworzeniem gier? Weź udział w warsztatach i zgarnij płatny staż w Ten Square GamesŹródło: Ten Square Games
d3efxqc
d3efxqc

Praktyczna nauka zawodu

Zapisy prowadzone są na stronie Akademii: https://akademiaf2p.pl/. Uczestnicy mogą dołączać do kursów aż do czasu ich zakończenia, tj. 22.10. Warunkiem ukończenia jest jednak rozwiązanie pięciu zadań w ramach wybranego obszaru nauki. Do wyboru są trzy ścieżki: dla programistów, projektantów i grafików. Najlepsza setka weźmie udział w warsztatach w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tam kilkuosobowe zespoły zbudowane z programistów, projektantów i grafików staną przed wyzwaniem stworzenia autorskiej gry od podstaw. Będą mieli na to jedynie trzy dni – wydarzenie odbędzie się w dn. 17.11-19.11.

Atrakcyjne nagrody

Zespoły, które stworzą najlepsze gry zdobędą atrakcyjne upominki: sprzęt komputerowy, planszówki, literaturę specjalistyczną. Główną nagrodą jest jednak płatny staż w Ten Square Games. Na kilkumiesięczną współpracę mają szansę zarówno indywidualni uczestnicy, jak i całe zespoły, które zachwycą jury swoimi umiejętnościami.

Podczas oceniania będziemy zwracać uwagę na wiele czynników, m.in. na to, czy produkcje mają dobrą pętlę główną gry, a zatem czy pomysł twórców jest ciekawy, grywalny oraz czy istnieje możliwość implementacji mechanizmów monetyzacyjnych oraz retencyjnych znanych z gier free2play. Istotne będzie również wykonanie, a więc warstwa wizualna oraz kompletność produktu – sprawdzimy, czy zespoły zrealizowały wszystkie ze swoich założeń. Kryterium będzie również sposób, w jaki dogadują się ze sobą członkowie teamów – komentuje Arkadiusz Pernal, jeden z założycieli Ten Square Games oraz członek jury.

d3efxqc

Uczestnicy, którzy dostaną się na staż w Ten Square Games mają szansę na stałe zatrudnienie. Tak rozwinęła się ścieżka kariery Amadeusza Krystonia, uczestnika i zwycięzcy 3. edycji Akademii Free2Play.

Kursy online w Akademii Free2Play dały mi solidne podstawy, którymi mogłem wykazać się podczas warsztatów stacjonarnych. Już wtedy wiedziałem, że tworzenie gier to jest to, czym chcę zająć się na poważnie. Staż odbyty w Ten Square Games przerodził się w świetną przygodę, która trwa już drugi rok i mam nadzieję, że to dopiero początek – przyznaje Amadeusz Krystoń, game designer w Ten Square Games.

Dziś Amadeusz zajmuje się level designem, projektowaniem nowych funkcji w grach oraz dba o UX i UI. Aktualnie pracuje w zespole rozwijającym nową produkcję, o szczegółach której usłyszymy niebawem.

Zapisz się na stronie https://akademiaf2p.pl/.

d3efxqc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3efxqc
Więcej tematów