Trwa ładowanie...

Intel World Open. Turniej esportowy poprzedzający Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Tym razem znów nie doczekamy się oficjalnego włączenia rywalizacji esportowej do głównego wydarzenia Igrzysk Olimpijskich. Ale zmagania sportowców na letnich igrzyskach w przyszłym roku poprzedzi duży turniej esportowy Intel World Open.

Intel World Open. Turniej esportowy poprzedzający Igrzyska Olimpijskie w TokioŹródło: Materiały prasowe
d1ewsan
d1ewsan

To część przygotowań do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane na żywo. Intel Word Open będzie opierać się na doświadczeniach, które zdobyto przy okazji Intel Extreme Masters PyeongChang rozgrywanymi przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi 2018. W nadchodzącym turnieju gracze zmierzą się w takich grach jak Street Fighter V i Rocket League.

Kwalifikacje od początku 2020 roku. Półfinały w Katowicach

Kwalifikacje będą rozpoczęte już na początku przyszłego roku. Z racji na ich charakter online, każdy gracz niezależnie od swoich umiejętności może się zgłosić do udziału, do drużyn narodowych dostaną się tylko najlepsi. W czerwcu w Polsce będą rozegrane finały kwalifikacji (czyli półfinały całych zawodów). Dzięki nim będziemy wiedzieć, które drużyny dostaną się na główne rozgrywki 22-24 lipca.

Pule nagród dla obu turniejów, to kwoty po 250 tysięcy dolarów. Tyle mogą otrzymać zawodnicy Street Fighter V i Rocket Lague, a więc łącznie pół miliona. Przebieg poszczególnych stopni rywalizacji będzie się nieco różnił dla turniejów rozgrywanych w obu tytułach.

Street Fighter V

Kwalifikacje krajowe rozpoczną się w marcu i wyłonią po 4 graczy z każdego państwa tworząc z nich drużyny narodowe. Będą rozgrywały się do dwóch miesięcy i nie są objęte limitem kandydatów. Wśród nich będą reprezentacje z już wstępnie wybranych 12 krajów. Poza nimi gracze z innych stron świata będą mogli zmierzyć się w kwalifikacjach regionalnych, z których zostanie wyłonionych 8 drużyn.

d1ewsan

Wszystkie spotkają się na półfinałach w Katowicach. Z 20 zespołów zakwalifikowanych do półfinałów będą wyłonione najlepsze drużyny obu Ameryk, regionu EEMEA i APEC. Ostatnie siedem zespołów dołączy do japońskiej drużyny w finałach w Tokio.

Rocket League

Od samego początku roku będą rozgrywane kwalifikacje online w Rocket League. Dzięki nim zostanie wybranych 16 zespołów z najlepiej ocenianych krajów na świecie. W tym wypadku będą miały miejsce krajowe rywalizacje drużynowe (mecze 3 x 3).

Kolejne stadium odbędzie się również w Katowicach. 16 drużyn stanie to walki w fazie grupowej, a z nich wyłoni się 7 zespołów, które dołączą do finałowych rozgrywek w Japonii. Końcowe fazy obu turniejów (Streef Fighter V i Rocket League) odbędą się w dniach 22-24 lipca 2020 roku w Zepp DriverCity Tokyo.

d1ewsan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ewsan
Więcej tematów