Trwa ładowanie...
ycipk-2gxiie

III wojna światowa, konflikt z Chinami i Rosją. Tak twórcy gier wyobrażali sobie świat w 2020 roku

2020 jeszcze kilka lat temu wydawał się na tyle odległy, że dla niektórych twórców idealnie pasował do pokazania "wizji przyszłości". Hitowe produkcje rozgrywały się właśnie w rozpoczętym przez nas nowym roku. Jak wyglądał w nich świat? Nieciekawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W 2020 roku wybuchnie III wojna światowa - przewidywali twórcy
W 2020 roku wybuchnie III wojna światowa - przewidywali twórcy (Materiały prasowe)
ycipk-2gxiie

Jak zauważył na Twitterze Radek Grabowski z CD Projekt RED, co najmniej cztery produkcje rozgrywały się w 2020 roku. To "Battlefield 4" z 2013 roku, "Crysis" z 2007, "Tom Clancy’s EndWar" z 2008 oraz "Perfect Dark Zero" z 2005.

2020 rok według tych produkcji wyglądał raczej nieciekawie. W "Perfect Dark Zero" trafialiśmy do świata, w którym korporacje mają władzę nad wszystkim i każdym. Jeszcze gorzej przyszłość wyobrażali sobie twórcy "Crysis". W świecie "Crysis" Korea Północna jest jednym z najsilniejszych państw na świecie. Ale to nie żołnierze są największym zagrożeniem.

ycipk-2gxiie

Zobacz też: "Gears 5". Twórca mówi o inspiracji powstaniem warszawskim

Layer 1

Zadaniem gracza jest wykonanie niesamowicie odpowiedzialnej misji odparcia inwazji obcych i ocalenia ludzkości. Trzęsienia ziemi, pękający lód, obrywy skał i tornada stanowią realne i nieustanne zagrożenie.

Crysis

Z kolei autorzy scenariusza "Battlefield 4" za największego wroga uznali Chiny, zaś cała akcja zaczyna się od ewakuacji amerykańskich VIP-ów z Szanghaju. Globalny konflikt rozkręca się z powodu oskarżeń USA o zamordowanie w Chinach Jin Jié, mającego zadbać o pokój. Gdyby się nad tym zastanowić, pewne punkty wspólne z aktualnymi wydarzeniami się znajdzie. Niepokojące.

ycipk-2gxiie

Światowego konfliktu nie uniknęli także twórcy "Tom Clancy’s EndWar". "Niezwykle realistyczna wizja Trzeciej Wojny Światowej" - przekonywał wydawca, zachęcając do kupna strategii.

Layer 1

Jest rok 2020, a na ziemi kończą się zasoby naturalne. Narastają tarcia pomiędzy USA, Europą i Rosją wkrótce może dojść do wybuchu wojny. Jedna iskra może wywołać konflikt, który zniszczy całą ludzkość. EndWar pozwala graczowi wziąć udział w tej epickiej opowieści i zmienić na zawsze kształt geopolityczny świata.

EndWar

O ile nie wszyscy muszą wierzyć w wielką wojnę, tak kończące się zasoby są już całkiem realnym zagrożeniem.

ycipk-2gxiie

Przyszłość dzieje się teraz. Pozostaje mieć nadzieję, że te pesymistyczne wizje twórców gier jednak się nie sprawdzą. Choć znane są już przypadki, że sceny z gier do złudzenia przypominały prawdziwe wydarzenia.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2gxiie

ycipk-2gxiie
ycipk-2gxiie