Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
iem
oprac. Barnaba Siegel
1 marca 2019, 18:18

Historia IEM Expo w skrócie. Oto targi towarzyszące Katowice Intel Extreme Masters 2019

Intel Extreme Masters to najstarszy i najbardziej prestiżowy globalny cykl turniejów e-sportowych. Edycja w Katowicach od samego początku, czyli od 2013 roku, wyróżniała się towarzyszącą rozgrywkom, wyjątkowo bogatą częścią technologiczną. Ta, na przestrzeni lat ewoluowała w IEM Expo – największe w Polsce targi utrzymane w tematyce gamingu i e-sportu. Poznaj jak rozwijało się IEM Expo na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Historia IEM Expo w skrócie. Oto targi towarzyszące Katowice Intel Extreme Masters 2019Źródło: Materiały prasowe
d1l1ntm
d1l1ntm

Z płyty Spodka do Międzynarodowego Centrum Kongresowego

Bywalcy pierwszych edycji IEM w Katowicach pamiętają płytę katowickiego Spodka podzieloną na 2 części. Frontem do publiczności ustawiona była scena esportowa, natomiast tylną część płyty zajmowały strefy producentów sprzętu dla graczy, a także niewielkie sceny, na których rozgrywane były dodatkowe turnieje, m.in. "CS:GO" i "World of Tanks".

Z dzisiejszej perspektywy powierzchnia wystawiennicza była niewielka, bo zajmowała jedynie 1500 m2. Dziś IEM Expo obejmuje powierzchnię 10-krotnie większą – 15000 m2, na której można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, zagrać w turniejach otwartych, spotkać najbardziej znanych esportowców czy wziąć udział w niezliczonych konkursach z cennymi nagrodami.

Wystawcy nie tylko z IT

Obserwacja ewolucji wystawców na IEM Expo obrazuje drogę jaką przeszła branża esportowa. Dziś wystawcy to nie tylko firmy bezpośrednio związane z esportem i gamingiem, lecz także koncerny telekomunikacyjne, FMCG czy banki, które chcą być blisko fanów wirtualnych rozgrywek i mają produkty dopasowane do ich oczekiwań. Wśród wystawców IEM Expo spotkamy Play, Gilette, Sprite czy Credite Agricole.

Turtle Entertainment
Źródło: Turtle Entertainment

IEM Expo 2018 po raz pierwszy w dwa weekendy

W przyszłym roku IEM Expo ponownie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Tym razem odwiedzający będą mogli obcować z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w gamingu przez oba weekendy – 24-25 lutego i 2-4 marca! Na IEM Expo, które zajmie ponad 15000 m2 powierzchni wystawienniczej znajdziemy strefy kilkudziesięciu wystawców, kilka scen esportowych na których rozegrane zostaną turnieje dodatkowe, tradycyjnie już gigantyczną strefę Intel Experience Zone oraz strefę biznesową.

d1l1ntm

W pierwszy weekend (24-25 lutego) IEM Expo towarzyszyło będzie ESL One Katowice powered by Intel z pierwszym tak dużym międzynarodowym turniejem "Dota 2" w naszym kraju i pierwszym Majorem "Dota 2", który będzie miał miejsce w Polsce. Do wygrania będzie aż 3 600 000 złotych. W drugi weekend (2-4 marca) odbędą się światowe finały dwunastego sezonu Intel Extreme Masters. Podczas nich wyłonieni zostaną mistrzowie świata w "Counter-Strike: Global Offensive" i "StarCraft II". Zawodnicy CS:GO rywalizować będzie o najwyższą w historii cyklu pulę nagród wynoszącą ok. 2 000 000 złotych. Z kolei zawodnicy "StarCraft II" będą walczyć o 900 000 złotych.

d1l1ntm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1ntm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj