Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
wiadomości
19-03-2020 16:50

Gry przeglądarkowe RPG. Produkcje, w które trzeba zagrać

Gry RPG to produkcje wymagające od graczy ogromnego zaangażowania. W sprzedaży znajdziecie wiele tytułów dostępnych na PC oraz konsole, które wciągną was w magiczne światy na wiele godzin. Jeśli szukacie mniej zobowiązujących pozycji, to powinny zainteresować was przeglądarkowe gry RPG. Ich największym atutem jest to, że zazwyczaj można w nie grać całkowicie za darmo.

Gry przeglądarkowe RPG. Produkcje, w które trzeba zagraćŹródło: Materiały prasowe, fot: Whitepress
d29znve
d29znve
Artykuł sponsorowany

Gry RPG Online na przeglądarkę – o co chodzi?

Skrót RPG pochodzi od role-playing game, co można przetłumaczyć na „gry, w jakich odgrywamy rolę”. Dawniej to określenie dotyczyło przede wszystkim gier fabularnych polegających na opowiadaniu historii przed graczy, którzy zapisywali w notesach swoje postępy oraz statystyki postaci. Rozgrywkę prowadził Mistrz Gry.

Z czasem gry RPG zawitały do wirtualnego świata, w którym twórcy mieli większe pole do popisu w kwestii kreowania fantastycznych światów, pełnych różnych ras, widowiskowych bitew i malowniczych lokacji. Do uruchomienia współczesnych RPG-ów potrzeba jednak jednej z konsol (PlayStation 4, Xbox One lub Nintendo Switch) bądź komputera osobistego z mocnymi podzespołami.

Osoby ze słabszymi maszynami mogą natomiast zainteresować się grami RPG WWW, które do działania potrzebują wyłącznie przeglądarki internetowej. Czasami potrzeba ściągnąć do nich launchera (bądź klienta), lecz w większości przypadków gry uruchamiane są bezpośrednio przez Google Chrome lub inne podobne aplikacje. Zazwyczaj wystarczy założyć konto, żeby móc dołączyć do zabawy.

d29znve

Gry przeglądarkowe RPG w dużej mierze nie mają żadnych ukrytych kosztów, jednakże w wielu tytułach MMO pojawiają się opcjonalne mikrotransakcje. Miejcie to na uwadze, kiedy dajecie w dany tytuł grać swojemu dziecku.

Gry przeglądarkowe, w które warto zagrać

Poniżej przedstawiamy kilka interesujących produkcji, które powinny wam zapewnić frajdę przynajmniej przez kilka godzin. Możliwe, że przy którymś z tytułów zostaniecie na znacznie dłużej.

Tibia

Tibia to prawdziwy fenomen wśród gier MMORPG na przeglądarkę. Produkcja studia CipSoft GmbH zadebiutowała pierwotnie w 1997 roku na komputerach osobistych. Już od samego początku oprawa graficzna pozostawiała wiele do życzenia, lecz nie przeszkadzało to graczom w cieszeniu się dobrze zrealizowanym gameplayem. Po czternastu latach tytuł otrzymał wersję przeglądarkową, która do dzisiaj jest uruchamiana przez tysiące graczy z całego świata.

Naruto Online

Za prace nad Naruto Online odpowiada doświadczone studio Cyberconnect2 mające na swoim koncie takie przeboje jak świetny Dragon Ball Z: Kakarot czy Asura’s Wrath. Producent przygotował także kilka pozycji (głównie bijatyki) bazujących na popularnej mandze z Naruto w roli głównej. Przeglądarkowa gra skupia się przede wszystkim na turowych pojedynkach z komputerowymi przeciwnikami, choć istnieje także możliwość walki z innymi graczami. Użytkownicy nie wcielają się w postacie znane z oryginału, tylko w jednego z pięciu nowych wojowników.

d29znve

League of Angels III

Umieściliśmy ten tytuł w zestawieniu głównie ze względu na świetną oprawę wizualną. Produkcje stworzone z myślą o przeglądarkach zazwyczaj oferują prostą dwuwymiarową grafikę, natomiast League of Angels III w pełni korzysta z dobrodziejstw trójwymiarowej grafiki. Rozgrywka niestety może być zbyt prosta dla bardziej doświadczonych graczy, dlatego tytuł zalecamy przede wszystkim początkującym użytkownikom pragnącym rozluźnić się po trudnym dniu w pracy lub szkole.

Adventure Quest

Jeżeli szukacie pełnoprawnej gry MMORPG na przeglądarkę, to Adventure Quest będzie doskonałym wyborem. Za prostą i oszczędną w detale oprawą graficzną kryje się dobrze przemyślana rozgrywka posiadająca wszystkie najważniejsze elementy gatunku, który reprezentuje. W grze można wchodzić w interakcje z innymi uczestnikami zabawy, brać udział w walkach z przeciwnikami w czasie rzeczywistym, a nawet handlować z kupcami w miastach.

Eternal Fury

Eternal Fury to propozycja gry przeglądarkowej RPG dla osób, które uwielbiają śledzić rozmaite statystyki i bawić się tworzeniem idealnym buildów. W produkcji spędzicie tyle samo czasu na dłubaniu w ekwipunku, co na polu walki. Elementy ekonomiczne i strategiczne są równie dopracowane co bitewne. Podczas pojedynków gracz przejmuje kontrolę nad grupą wojowników –nie wydaje jednak poleceń poszczególnym postaciom, tylko całej grupie.

d29znve

Margonem

Wojna Magów doprowadziła do tego, że świat legł w gruzach. Osoby pozostające przy życiu próbują przywrócić dawny porządek, lecz uniemożliwiają im to bestie czające się w okolicy. Gracz wciela się w śmiałka, który wyrusza na niebezpieczną podróż w celu zbawienia własnej cywilizacji. Margonem jest całkiem złożoną dwuwymiarową grą RPG zapewniającą użytkownikom prowadzenie dialogów podczas misji oraz zbieranie setek przedmiotów. Warto dodać, że za projekt odpowiadają Polacy.

RuneScape

RuneScape to niezwykle popularne MMORPG, które zadebiutowało w 2003 roku – twórcy twierdzą, że na przestrzeni lat zostało założonych kilkaset milionów kont. Producent postawił na mało złożoną grafikę trójwymiarową oraz walkę rozgrywaną w czasie rzeczywistym. Zdecydowanie dużą zaletą RuneScape jest humor, co wyróżnia tę grę na tle innych produkcji traktujących swoją fabułę zbyt serio.

Pokemon Legends

Oglądaliście w dzieciństwie serial animowany o Pokemonach, lecz nigdy nie mieliście okazji zagrać w żadną grę z tego uniwersum ze względu na brak konsol Nintendo? Dzięki fanowskiemu projektowi Pokemon Legends możecie w końcu na wziąć udział w polowaniu na te urocze stworki na komputerach osobistych. Gameplay i grafika przywodzi na myśl produkcje ze starszych platform, takich jak Game Boy Color czy NES, co może być wartością dodaną dla osób lubiących retro gry.

Artykuł sponsorowany

d29znve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29znve
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj