Trwa ładowanie...
d1myio3

Gry planszowe dla dzieci od 8 lat

Gry komputerowe są dobrą formą rozrywki dla dzieci, lecz trzeba przy nich robić obowiązkowe przerwy. Taki problem nie dotyczy natomiast planszówek, przy których można siedzieć godzinami i cały czas doskonale się bawić. W tym tekście przyjrzymy się najciekawszym grom planszowym dla dzieci od 8 do 11 roku życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gry planszowe dla dzieci od 8 lat
(materiał klienta)
d1myio3

Artykuł sponsorowany

Dlaczego gry planszowe dla dzieci są super?

W ofercie sklepów można znaleźć gry planszowe o rozmaitym przeznaczeniu. Niektóre nastawione są wyłącznie na rozrywkę, ale trafiają się też takie, które stawiają na zagadki logiczne, a jeszcze inne mają wartość edukacyjną. Spędzanie czasu przy grach planszowych może pomóc dzieciom w ich rozwoju oraz zgłębieniu fascynacji światem. Jest to też dobry sposób na odciągnięcie dzieciaków od sprzętów elektronicznych.

  materiał klienta

Gry planszowe dla dzieci od 8 do 11 lat – ranking

d1myio3

Do zestawienia dobierałem produkcje w taki sposób, żeby odpowiadały przyjętej przeze mnie kategorii wiekowej. Każda z gier planszowych wymienionych w tekście oferuje treści przyjazne dla dzieci od 8 do 11 roku życia.

Drako: Rycerze i trolle

Wasze dziecko interesuje się fantasy? Jeśli odpowiedzieliście twierdzącą, to obowiązkowo powinniście kupić Drako: Rycerze i trolle, ponieważ jest to doskonałe połączenie gry karcianej dla dzieci od 8 lat z planszówką. Na plus należy zaliczyć ciekawą fabułę, malowniczą mapę oraz klimatyczne grafiki przedstawiające jednostki bojowe. Gra została stworzona z myślą o dwóch graczach – jeden wciela się w poszukiwaczy przygód, natomiast drugi przejmuje kontrolę nad dwoma trollami.

  materiał klienta

5 sekund

Ranking gier planszowych nie mógłby obyć się bez wzmianki o produkcji 5 sekund od wydawnictwa Trefl. Rozgrywka polega na tym, że każdy z graczy przesuwa pionkiem po planszy, a następnie losuje jedną z kart, na której widnieje dokładna treść jego zadania. Za każdym razem sprowadza się to jednak do wymienienia trzech rzeczy bądź czynności w ciągu tytułowych pięciu sekund.

d1myio3

Tytuł wymaga wiedzy, a także kreatywności – często to właśnie ona podsuwa najbardziej absurdalne (ale trafne) odpowiedzi. Jest to gra dla dzieci, przy której doskonale będą bawić się również dorośli. Potwierdzają to redaktorzy ekspert.ceneo.pl, którzy przy 5 sekund rozkręcili niejedno spotkanie ze znajomymi.

Monopoly

Edukacyjne gry planszowe dla dzieci w wieku 8-11 lat powinny cechować się dobrze przemyślaną rozgrywką, konkretnym przesłaniem i przyjazną dla najmłodszych oprawą wizualną. Wszystkie te elementy posiada kultowe Monopoly. Jeżeli chcecie nauczyć swoje pociechy zarządzania pieniędzmi, to nie znajdziecie do tego lepszej planszówki. W sprzedaży oprócz klasycznej wersji, dostępnych jest także wiele innych wariantów, w tym wydania tematyczne, np. z motywami Toy Story, Pokemon czy Fortnite.

  materiał klienta

Small World

Kolejna gra planszowa w tym zestawieniu czerpiąca garściami z gatunku fantasy. W Small World stawka jest jednak większa niż w Drako, ponieważ gra opowiada o walce pomiędzy czternastoma zwaśnionymi nacjami. Gracze przejmują kontrolę nad pięcioma rasami i rywalizują o wpływy na różnych terytoriach. Small World jest niezwykle wciągające i angażujące – rozgrywka może potrwać nawet do dziewięćdziesięciu minut.

d1myio3

Wsiąść do pociągu: Europa

Wsiąść do pociągu to seria gier planszowych, w których gracze zabierani są do najróżniejszych zakątków świata. W tej edycji do dyspozycji uczestników zabawy oddano pełną mapę Europy z 1900 roku. Reguły gry są niezwykle proste do opanowania, dzięki czemu nawet mniej doświadczeni gracze bez problemu odnajdą się w wymyślonych przez twórców zasadach. Żeby wygrać, trzeba układać trasy pociągów w taki sposób, aby dotrzeć do celu i jednocześnie zablokować drogę przeciwnikowi.

Autor: Łukasz Morawski

Artykuł sponsorowany

d1myio3

Podziel się opinią

Share

d1myio3

d1myio3
Więcej tematów