Gratka nie tylko dla fanów "Korony Królów". Mieszko I w polskiej grze

Moneta inspirowana denarem z czasów Mieszka I, możliwość podejmowania decyzji, przed którymi stawał historyczny pierwszy władca Polan. Nie, wcale nie chodzi o opis grupy rekonstrukcyjnej. Takie atrakcje zapewni gra "Ancestors Legacy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszko I bohaterem gry
Mieszko I bohaterem gry (Materiały prasowe)
WP

"Ancestors Legacy" to strategia czasu rzeczywistego rozgrywająca się w czasach średniowiecznych, autorstwa polskiego studia Destructive Creations. Rodzimi twórcy nie zapomnieli o ważnych polskich bohaterach z tamtego okresu. Dlatego w ich grze, która ukaże się 22 maja 2018 roku, pojawi się Mieszko I.

Zobaczymy go na okładce, którą przygotował przygotował Mariusz Kozik - lubelski malarz batalistyczny, ilustrator książek i gier oraz grafik cyfrowy, absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W swoich pracach skupia się na tematyce historycznej i militarnej. Duży nacisk kładzie na poprawność historyczną nawet najmniejszych elementów.

W grze dostępne będą 4 kampanie, każda poświęcona innej frakcji. Chodzi o Wikingów, Anglosasów, Germanów. Będzie też ta szczególnie interesująca dla Polaków - ze Słowianami.

WP
Materiały prasowe
Podziel się

- W kampanii Mieszka I gracz będzie brał udział w wydarzeniach, które doprowadziły do powstania Państwa Polskiego i dynastii Piastów - od jednoczenia słowiańskich plemion, poprzez Chrzest Polski, aż do bitwy pod Cedynią w 972 r. Co ciekawe, niejednokrotnie podczas misji fabularnych gracz będzie stawał przed wyborem, czy wsparcie w wojnie z Niemcami zdobywać przez zawierane sojusze, czy raczej siłą i podbojem. To ciekawe dlatego, że są to wybory, których według podań dokonywał kiedyś sam Mieszko, i to z różnym skutkiem - powiedział Tomasz Gop, producent gry.

Cały pudełkowy nakład premierowy ukaże się w Polsce w limitowanej edycji Mieszka I zawierającą m.in. ścieżkę dźwiękową z muzyką z gry autorstwa Adama Skorupy i Krzysztofa Wierzynkiewicza czy etui z metalizowanym logo gry. Dodatkowo w sieciach Media Markt i Saturn będzie można kupić wyjątkowe wydanie "Ancestors Legacy", w którym dodatkowo znajdzie się moneta inspirowana denarem z czasów Mieszka I.

WP
Materiały prasowe
Podziel się

Pomysł na polskie wydanie "Ancestors Legacy" jest naprawdę ciekawy. To nie pierwszy raz, kiedy na okładce gry widzimy ważną historyczną postać, więc możemy cieszyć się, że wydawcy nie rezygnują z tego pomysłu. A możliwość wcielenia się w Mieszka I jest dodatkową atrakcją dla Polaków. I być może szansą, by niektórzy grający dowiedzieli się czegoś więcej na temat historii kraju. A inspiracją może być właśnie Ancestors Legacy.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP