Trwa ładowanie...
d2os0qu

Gratka dla fanów gier o II wojnie. "Sniper Elite” powróci w czterech wariantach

Gier w klimacie II wojny światowej nigdy za wiele. Zwłaszcza, jeśli są to produkcje naprawdę wysokiej klasy, tak, jak skradankowy "Sniper Elite” studia Rebellion. Firma zapowiedziała właśnie, że kultowa marka powróci i to od razu w czterech różnych odsłonach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gratka dla fanów gier o II wojnie. "Sniper Elite” powróci w czterech wariantach
(Materiały prasowe)
d2os0qu

W sześciominutowym vlogu pt. "Sniper Elite Development Update”, dyrektor generalny i współzałożyciel Rebellion, Jason Kingsley, ujawnił aktualne projekty.

Jak się okazuje, w przygotowaniu są aż cztery tytuły z serii "Sniper Elite”:

  • "Sniper Elite V2 Remastered” – odświeżona wersja drugiej części z poprawioną grafiką i wsparciem dla rozdzielczości 4K i HDR,
  • "Sniper Elite 3 Ultimate Edition” – port części trzeciej i wszystkich DLC dla konsolki Nintendo Switch,
  • "Sniper Elite VR” – zupełnie nowa gra stworzona pod kątem rzeczywistości wirtualnej (VR),
  • "Sniper Elite 5” – pełnoprawna kontynuacja serii.

Według przedstawiciela, przynajmniej odświeżone "dwójkę” i "trójkę” zobaczymy jeszcze przed końcem 2019 roku. Przy czym "V2 Remastered”, oprócz klasycznego tercetu PC, PS4 i Xbox One, także pojawi się w wersji dla Switcha.

Co ciekawe, platforma Nintendo ma otrzymać ekskluzywne rozwiązania, takie jak lokalny tryb wieloosobowy i wsparcie dla kontrolerów ruchu.

d2os0qu

Edycja VR-owa została zapowiedziana na rok 2020. Data premiery pełnoprawnej kontynuacji ma zostać ujawniona w przyszłości.

Kwintesencja strzelectwa wyborowego

Przypomnijmy, seria "Sniper Elite” poświęcona jest przygodom niejakiego Karla Fairburne’a, strzelca wyborowego na usługach amerykańskiego Biura Służb Strategicznych (OSS). Gracz obserwuje poczynania bohatera z perspektywy trzeciej osoby.

Materiały prasowe

Tytuł słynie z przemyślanych sekcji skradankowych, quasi-symulacyjnej fizyki strzałów i efektownej pracy kamery, która najefektowniejsze akcje przedstawia z perspektywy pocisku. Stosunkowo kompetentnie oddaje przy tym realia drugowojennych pól bitew.

Najświeższa na ten moment odsłona, "Sniper Elite 4”, rzuca Karla w wir walk na froncie włoskim. Wydana w lutym 2017 roku na PC, PS4 oraz Xboksa One, została całkiem nieźle oceniona przez krytyków. Średnia ocen Metacritic dla wersji na komputery osobiste to 78.

d2os0qu

Podziel się opinią

Share

d2os0qu

d2os0qu