Trwa ładowanie...
ycipk-1knwob

Graliśmy w Borderlands 3. Nowi wrogowie, nowe planety i ten sam stary dobry Claptrap.

Przemierzanie Pandory w pojedynkę to nie najlepszy pomysł, dlatego na swoją podróż wybrałam się z robołowcą i jego pupilem. FL4K i Mr. Chew okazali się duetem, którym niestraszne karłowate mutanty i agresywne bestie. Na pokazie w Londynie spędziłam 6 godzin z "Borderlands 3".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borderlands 3 to udany powrót na Pandorę
Borderlands 3 to udany powrót na Pandorę (WP.PL)
ycipk-1knwob

Do świata Borderlands wróciłam po dłuższej przerwie. Dobrze bawiłam się przy pierwszej części gry, potem grałam w drugą, ale odpuściłam już "Pre-sequel". Powód? Przede wszystkim nieco za dużo tego samego - fabuła mnie nie przyciągnęła, nie widziałam też, aby gra w jakikolwiek znaczący sposób ewoluowała od pierwszej części. Cóż, "Borderlands 3" również pod tym kątem prezentuje się podobnie, ale po kolei.

Borderlands 3 - Londyn 2019 Relacje WP
Podziel się

Po krótkiej prezentacji przygotowanej przez członków studia, mogłam zasiąść do gry. Rozgrywka była podzielona na dwa etapy. W trakcie pierwszego z nich prolog i początkowe misje przechodziłam solo jako FL4K, który może przywoływać bestie pomagające mu w walce. Samo sterowanie było wyzwaniem, bo bardzo rzadko gram w strzelanki na padzie. Jednak biorąc pod uwagę moje małe doświadczenie, jestem tym bardziej mile zaskoczona, że szło mi całkiem nieźle.

ycipk-1knwob

Na początku trafiałam na Pandordę, którą znają wszyscy fani serii. Od razu widać, że "Borderlands 3" czerpie wszystko co najlepsze z serii. Ogromna ilość sprzętu, masa szalonych przeciwników i charakterystyczny humor to znaki rozpoznawcze. No i oczywiście Claptrap - jego też nie zabrakło.

WP.PL
Podziel się

W ciągu 3 godzin, jako FL4K, u boku z jednym z jego czworonożnych towarzyszy Mr. Chewem, ubiłam dziesiątki mutantów, potwornych bestii i starłam się w pierwszej walce z bossem. Ostatnia walka była bardzo wymagająca, ale na szczęście Mr. Chew nieraz ratował mi skórę. Pierwsza część dema zakończyła się (spoiler!) uratowaniem starej znajomej - Lilith i opuszczeniem Pandory nowo zdobytym statkiem - Sanktuarium.

WP.PL
Podziel się
ycipk-1knwob

Co nowego w "Borderlands 3"?

Oczywiście są nowe postacie i historia, ale w samej rozgrywce niewiele się zmienia. Twórcy obiecali jednak mnóstwo nowych broni w tym takie, których do tej pory nie widzieliśmy. Nowością są giwery wyposażone w dwa tryby strzelania, co dodatkowo urozmaica rozgrywkę. Udało mi się znaleźć np. shotgun, który pluł obłokami trucizny albo miotał ogniem.

Nowym elementem jest sposób rozwoju postaci i personalizacja umiejętności. Zamiast jednej umiejętności specjalnej mamy do wyboru trzy, a niektóre postacie mogą korzystać z dwóch naraz. Wystarczy “wyekwipunkować” odpowiedni skill. Dodatkowo każda z umiejętności specjalnych może zyskać nowe właściwości dzięki pasywnym ulepszeniom.

WP.PL
Podziel się
ycipk-1knwob

W trakcie gry zwiedzimy różne planety. Udało mi się podczas pokazu zobaczyć dwie z nich i byłam mile zaskoczona, że twórcom udało się stworzyć wiarygodnie wyglądające światy, które jednocześnie mocno się od siebie różnią. W grze mamy również centrum dowodzenia, jakim jest nasz statek - Sanktuarium, z którego odpalamy kolejne misje.

"Borderlands 3" - multiplayer to najmocniejsza strona serii

W drugiej części wydarzenia zagraliśmy wysokopoziomowymi postaciami w trybie kooperacji - w dwie osoby, chociaż oczywiście jest możliwość grania wspólnie w czwórkę. Granie ze znajomymi w "Bordery" zdecydowanie najbardziej mnie przyciąga do tej serii i cieszę się, że i tym razem się nie zawiodłam.

Dużym plusem jest to, że w dowolnym momencie możemy dołączyć do znajomego w grze i niezależnie od różnicy poziomów możemy się świetnie bawić. Przeciwnicy i zdobywane przedmioty będą dopasowane do naszego poziomu postaci.

ycipk-1knwob

Każdy z nas mógł wypróbować dowolną postać, więc udało się stworzyć zrównoważoną drużynę. Wybrałam Amarę - kolejną "Syrenę" w serii, a potem zagrałam jeszcze jako specjalistka od broni - Moze. I właśnie wtedy zaczęła się prawdziwa jazda. Postacie na poziomie 20+ mają masę fajnych umiejętności, bronie są szalone i często niedorzeczne. Podobnie jak przeciwnicy. Dinozaury z laserami, granatnik strzelającymi chichoczącymi granatami jak u Jokera czy miotacz błyskawic. Moze w gigantycznym mechu! "MAYHEM", czyli rozróba, jak mówią twórcy! I więcej nie potrzeba.

WP.PL
Podziel się

"Borderlands 3" - oprawa audiowizualna

Warto wspomnieć w kilku słowach o oprawie audiowizualnej. Krótko, ponieważ niewiele się zmienia. Seria "Borderlands" ma swój styl i to jest zdecydowanie mocna strona. Gra świetnie wygląda w rozdzielczości 4K i działała bardzo płynnie.

ycipk-1knwob

W trakcie 5-6 godzinnej rozgrywki miałam szansę odwiedzić dwie duże lokacje. Dobrze znaną fanom pustynną planetę Pandorę oraz tropikalną dżunglę na Eden-6. Bardzo dużo pracy zostało też włożone w projektowanie wiarygodnie wyglądających przeciwników.

Ok, są dziwaczni, karykaturalni i … w stylu "Borderlands", ale idealnie wpisują się w uniwersum stworzone przez twórców. Podobnie jak lokacje, pojazdy czy budynki. Bardzo doceniam pracę deweloperów, którym udało się stworzyć rozpoznawalny świat, który jest spójny i wiarygodny.

WP.PL
Podziel się

"Borderlads 3" - czy warto?

Fani na pewno nie będą zawiedzeni - "Borderlands 3" ma wszystko to, co poprzednie części, tyle że lepsze i bardziej dopracowane. Wiele elementów poprawiono, w tym dodano więcej możliwość personalizacji postaci.

W "Borderlands 3" fani znajdą to czego oczekują, jednak moim zdaniem to za mało, żebym sięgnęła po grę na premierze. Najlepiej grało mi się w pierwszą część, ponieważ było to coś zupełnie innego niż strzelanki, w które grałam do tej pory. Niewątpliwie Gearbox Software stworzyło tym samym własny, nietuzinkowy gatunek, który nie ma konkurencji.

Nie sądzę jednak, aby "Borderlands 3" pokochali ci, którym nie po drodze z poprzednimi odsłonami. Fakt, że trzecia część robi wszystko lepiej od poprzedniczek. Dla mnie to wciąż "takie same Bordery" i nie jestem przekonana, że to dla nich wystarczy.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1knwob

ycipk-1knwob
ycipk-1knwob