Trwa ładowanie...
recenzja
+1
Grzegorz Burtan
7 lipca 2017, 16:22

Grałem w najnowsze Micro Machines. Fala nostalgii była za słaba, by mnie porwać

Nie zna życia, kto w domu nie miał Pegasusa. To właśnie na tych maszynach można było postrzelać do kaczek, prowadzić Rambopodobnych wojaków w "Contrze" czy razem z Mario irytować się, że księżniczka jest w innym zamku. Ci, którzy od strzelania i skakania preferowali duże prędkości, dostali w swoje ręce "Micro Machines".

Grałem w najnowsze Micro Machines. Fala nostalgii była za słaba, by mnie porwaćŹródło: Zrzut ekranu, fot: Redakcja WP Tech
d474qcf
d474qcf

Gra od Codemasters, w której sterowało się miniaturowymi samochodzikami po torach w wannie czy na kuchennym blacie była dla wielu pierwszym kontaktem z grami wyścigowymi. Po latach ciszy (ostatnia gry z logo MM pojawiła się w 2006 roku), firma po raz kolejny próbuje spieniężyć nostalgię dojrzałych już graczy, wypuszczając "Micro Machines World Series". Niestety, z mieszanym efektem.

Tym można się pobawić w realu

Mechanika jest prosta jak konstrukcja cepa. Do wyboru mamy 12 różnych pojazdów. Później ścigamy się na m.in. na stole bilardowym, kuchni lub blacie domorosłego fana militariów. Na torze ustawione są przeszkadzajki oraz wzmocnienia pokroju bomby, młotka lub pistoletu (wszystkie to licencjonowany sprzęt firmy Nerf). Pojedynczy wyścig trwa około trzech minut, w trakcie których będziemy wspinać się na szczyt stawki, by z powodu sprytnie użytej przez rywala mocy spaść na sam koniec ogonu. Jest jeszcze tryb bitewny, w którym dwie drużyny rywalizują między sobą przy pomocy wymyślnych broni, by umieścić bombę w obozie przeciwnika.

Na papierze wszystko się zgadza – trasy są kolorowe i zaprojektowanie z pietyzmem, a rozgrywka umiejętnie balansuje między sfrustrowaniem z przegrywania i frajdą z rywalizacji. "Micro Machines World Series" ma jednak poważny problem.

d474qcf

Szybko się nudzi.

Zrzut ekranu
Źródło: Zrzut ekranu, fot: Redakcja WP Tech

Serio, po kilku wyścigach tory wkuwa się na blachę i nie stanowią jakiegoś szczególnego wyzwania. Jedynym problemem są power-upy i przeciwnicy, którzy lubują się w utrudnianiu nam życia. Jendak w pewnym momencie złapałem się, że niespecjalnie interesowało mnie na którym miejscu dojadę. Rajdom brakuje ikry, stawki o którą można się zabijać, by tylko ukończyć wyścig na pudle. Tryb bitewny z kolei jest chaotyczny – każdy z pojazdów ma cztery unikalne bronie, ale wszystko dzieje się w takim tempie, że po chwili dostaje się oczopląsu. Bez pada ani rusz, bo o ile ściganie się wybacza korzystanie z klawiatury, tak walki potrzebują znacznie bardziej precyzyjnego sterowania.

Zrzut ekranu
Źródło: Zrzut ekranu, fot: Redakcja WP Tech

Kolejnym mankamentem jest tryb online. Możemy pojeździć sobie z kolegą na jednym komputerze, ale deweloperzy wybijają w menu możliwość grania po sieci. Tak też zrobiłem, ale w internecie nie ma z kim grać. Kilka ostatnich rajdów przed recenzją odbyłem z botami – nie wiem, czy to wina słabej promocji, czy znikomego zainteresowania ze strony graczy. Podejrzewam, że to i to.

Zrzut ekranu
Źródło: Zrzut ekranu, fot: Redakcja WP Tech

Czy Micro Machines World Series jest grą wartą zagrania? Paradoksalnie, tak. Mój sentynemt do ścigałek nie jest szczególnie mocny, ale znajdzie się grupa fanów, którzy z rozrzewnieniem wspominają czasy, kiedy gry mieściły się na kartridżu. Na pewno jednak grze przydałoby się większa zawartość, jak również lepsze parowanie wyścigów. Jaki jest sens grać po sieci, kiedy wszyscy twoi rywale to algorytmy?

d474qcf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d474qcf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj