Trwa ładowanie...
d149ck5

Grają dla polskich szpitali. Dołącz do akcji #Heroes4Heroes

Dziennikarze Marcin Makowski (WP) i Jakub Wiech (Energetyka24) wspólnie zorganizowali zbiórkę pieniędzy oraz serię pojedynków w Heroes of Might and Magic III. Zebraną kwotę przeznaczą na rzecz szpitali zakaźnych i ich pracowników, którzy bohatersko walczą o życie o każde życie. Do wzięcia udziału w akcji #Heroes4Heroes zapraszają dziennikarzy, polityków i influencerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Weź udział w wydarzeniu #Heroes4Heroes i pomóż szpitalom w czasie pandemii
Weź udział w wydarzeniu #Heroes4Heroes i pomóż szpitalom w czasie pandemii (#Heroes4Heroes)
d149ck5

Trwająca obecnie na całym świecie pandemia choroby COVID-19 powodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 to wielkie wyzwanie dla ludzkości. W szczególności dla szpitali zakaźnych i ich pracowników. Już teraz sytuacja jest poważna i zaczyna brakować sprzętu.

Pomoc potrzebna jest głównie służbom medycznym, ale też zwykłym ludziom w przetrwaniu pandemii. Dlatego dziennikarze wpadli na pomysł połączenia akcji #zostańwdomu ze zbiórką w formie serii pojedynków w Heroes of Might and Magic III. To będzie zarówno świetna zabawa jak i możliwość wsparcia finansowego szpitali. Bez wychodzenia z domu.

Zobaczcie, jak to wygląda na żywo:

Zbiórkę pieniędzy #Heroes4Heroes - Heroesi dla Lekarzy-Bohaterów znajdziecie w serwisie zrzutka.pl. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w sobotę 28 marca wieczorem. Dziennikarze zapowiadają stream z rozgrywki a także profesjonalny komentarz. Chcesz pomóc? Wystarczy że przekażesz informację o akcji dalej. Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku i udostępnienia go.

Akcja została objęta patronatem WP Technologie i Polygamia.

d149ck5

#Heroes4Heroes - dlaczego akurat klasyczni "Heroesi"?

Heroes of Might & Magic III to gra wydana 21 lat temu. Do dziś jest jedną z najlepiej ocenianych produkcji w historii i posiada ogromną rzeszę fanów. Dlaczego do akcji wybrano akurat tę produkcję? Kilka dni temu Jakub Wiech utworzył na Facebooku wydarzenie "Chcemy pojedynku kandydatów na prezydenta w Heroes 3", które rozeszło się viralowo po sieci.

"Zaczęło się od pomysłu Jakuba, aby w sytuacji niemożliwej do przeprowadzenia kampanii i trudnych do przeprowadzenia wyborów, rozstrzygnąć ten spór w epickim meczu w kultowe Herosy. Później powstało wydarzenie, które zebrało błyskawicznie kilkadziesiąt tysięcy obserwujących - wtedy napisałem do Jakuba, że może damy dobry przykład i sami zagramy, żeby zachęcić polityków i innych dziennikarzy" - mówi Marcin Makowski.

"Gra jest znana, stosunkowo prosta, łatwa do oglądania od strony widza, promuje również ideę siedzenia w domu. I pokazuje, że w tej całej ponurej sytuacji jest również miejsce na rozrywkę, a przez nią, na pomaganie tym, którzy są prawdziwymi bohaterami" - dodaje Makowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d149ck5

Podziel się opinią

Share
d149ck5
d149ck5
Więcej tematów