Gra na podstawie serialu "Westworld" to plagiat? Bethesda pozywa Warner Bros.

Mobilna wersja gry "Westworld", na podstawie serialu HBO, to klon "Fallout Shelter" - uważa Bethesda. Co ciekawe, dla Warner Bros. grę stworzyło to samo studio, które odpowiada za… "Fallout Shelter".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anthony Hopkins to jedna z gwiazd "Westworld"
Anthony Hopkins to jedna z gwiazd "Westworld" (Materiały prasowe)
WP

"Westworld" w założeniach bardzo przypomina "Fallout Shelter" - w obu grach chodzi o zarządzanie społecznością, tyle że w tej drugiej są to mieszkańcy schronu, a w pierwszej, tak jak w serialu HBO, roboty. Oczywiście w branży gier to bardzo normalne, że sprawdzone pomysły są naśladowane przez innych. Ale tu problem jest szerszy, bowiem za obie gry odpowiada to samo studio - Behaviour Interactive.

Jak pisze Eurogamer, Bethesda uważa, że twórcy przy produkcji "Westworld" wykorzystali kod "Fallout Shelter". Dowodem na to jest nie tylko podobieństwo w rozgrywce czy grafice, ale też te same błędy, które po premierze miał "Fallout Shelter".

Zrzut ekranu z "Westworld":

WP
Materiały prasowe
Podziel się

Zrzut ekranu z "Fallout Shelter":

WP
Materiały prasowe
Podziel się

Bethesda domaga się od Warner Bros. wycofania gry z Google Play i AppStore. Wydawca "Fallout Shelter" uważa również, że należy im się część zysków pochodzących ze sprzedaży "Westworld". Gra zarabia na siebie dzięki mikrotransakcjom, a do tej pory pobrało ją ponad 500 tys. użytkowników.

WP
Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP