Trwa ładowanie...

Geralt z Rivii z własnym placem. Wcześniej był nazwany po Lechu Kaczyńskim

Twórca postaci Wiedźmina i autor cyklu poświęconego jego przygodom obchodził niedawno 70. urodziny. Włodarze Łodzi postanowili z tej okazji nazwać część skweru w centrum miasta imieniem Geralta z Rivii.

Geralt z Rivii z własnym placem. Wcześniej był nazwany po Lechu KaczyńskimŹródło: Materiał prasowy
d2xhipp
d2xhipp

Andrzej Sapkowski to jeden z najsłynniejszych Łodzian. Do dzisiaj zresztą żyje w mieście, w którym się urodził. Jego cykl jest podstawą do trylogii gier stworzonych przez CD Projekt RED, które stały się hitami nie tylko w Polsce, ale i zagranicą (których popularność ciążyła zresztą pisarzowi).

Teraz Tomasz Kacprzak, Przewodniczący Rady Miejskiej, przygotował projekt uchwały, by fragment placu Komuny Paryskiej nazwać imieniem słynnego łowcy potworów. Co ciekawe, w 2014 roku miejsce to było nazwane skwerem im. Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Jak skomentował to przedstawiciel władz miasta dla "Expressu Ilustrowanego":

Dzisiaj są 70. urodziny człowieka, który dla Łodzi jest postacią ważną. Andrzej Sapkowski 10 lat temu otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. Jest najczęściej wydawanym polskim pisarzem po Lemie. Postać Wiedźmina, którą stworzył, jest już ikoną popkultury. Doczekała się wielu wydań powieści, serialu, filmu i trzech gier komputerowych. Możemy być dumni, że jest łodzianinem, który tu się urodził i tu mieszka. Krzysztof Piątkowski , Wiceprezydent Łodzi

Radni zapytali o zgodę samego zainteresowanego, czyli twórcę Geralta. Andrzej Sapkowski zgodził się i na posiedzeniu czwartego lipca uchwała Kacprzaka ma zostać przyjęta przez magistrat. Oficjalne odsłonięcie tabliczki, na którym ma pojawić się również Andrzej Sapkowski, zaplanowano na sierpień 2018 roku.

d2xhipp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xhipp
Więcej tematów