Trwa ładowanie...
Jan Domański
09-03-2020 10:18

GeForce Now traci gry z 2K Games. Kolejny duży wydawca nie może dogadać się z Nvidią

Niestety kolejne informacje o GeForce Now to najczęściej komunikaty o wycofaniu danych produkcji czy całych portfolio wydawców z usługi. Do tego grona dochodzi 2K Games i ich lubiane marki.

Share
GeForce Now traci gry z 2K Games. Kolejny duży wydawca nie może dogadać się z NvidiąŹródło: NVIDIA
d3nt7xh

Kolejna powtórka sytuacji. Jak czytamy na stronach Nvidii "Z powodu prośby wydawcy, gry 2K Games będą dziś usunięte z GeForce Now. Współpracujemy z 2K Games, aby ponownie udostępnić ich gry w przyszłości." Jeśli cokolwiek pozytywnego stanie się w tym temacie, to zapewne nieprędko.

Na razie mimo zapewnień o próbach porozumienia z wydawcami, do GeForce Now nie powróciły tytuły od Activision Blizzard czy Bethesdy. Teoretycznie firmy mogą nas jeszcze zaskoczyć, ale raczej nie można liczyć na szybki powrót produkcji na GeForce Now.

geforce
Źródło: geforce

Borderlands i BioShock nie dla GeForce Now

Gracze na pewno nie są pocieszeni takim obrotem spraw. Z katalogu wyleciały m.in. wszystkie części Borderlands czy BioShock, a także NBA 2K. To oczywiście nie wszystkie usunięte pozycje, ale zaznaczenie ważniejszych serii od 2K Games. Lista jest dużo dłuższa i znajduje się na niej 20 anulowanych gier.

Jak tak dalej pójdzie, to mimo bardzo dobrych wrażeń z obcowania z GeForce Now, po prostu nie będzie w co grać i usługa stanie się niszowa dla wielbicieli garstki pozostałych tytułów od nielicznych wydawców. Albo jako platforma gier niezależnych - większość problemów z wydawcami ma miejsce pomiędzy bardzo dużymi firmami, a usunięcia niezależnych produkcji zdarzają się sporadycznie, choć też występują (np. niedawno The Long Dark)
.

d3nt7xh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nt7xh
Więcej tematów