Game Boy powróci? Interesujący ruch Nintendo

Biznes nostalgii pracuje pełną parą. Władcy wspomnień z Nintendo mogą planować przywrócenie swojej kolejnej konsoli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Game Boy powróci w glorii chwały w wersji mini?
Game Boy powróci w glorii chwały w wersji mini? (Wikimedia Commons CC0, Fot: Kos)
WP

O sprawie donosi serwis The Next Web, który powołuje się na japońskiego bota, publikującego wniosek patentowy, jaki wpłynął od Nintendo. Firma zabezpieczyła wizerunek i znak towarowy Game Boya – kultowej konsoli przenośnej, która zadebiutowała w 1989 roku.

Chociaż samo Nintendo nie zapowiedziało, że planuje wskrzeszenie GB, warto pamiętać, że podobne działania miały miejsce podczas przywracania konsoli Nintendo Entertainment System (NES) i jej następcy – Super Nintendo (SNES). Jak to się skończyło? Obie kultowe maszyny do grania ujrzały światło dzienne, oczywiście w wersji przystosowanej do współczesnych ekranów i telewizorów.

Epokowy wynalazek

WP

Game Boy był pierwszym tak zaawansowanym technologicznie urządzeniem przenośnym. Jeszcze nikt nie śnił o telefonach komórkowych, a Nintendo już miało świetną maszynkę z zawodowymi grami. Do dziś ciepło wspominane są takie tytuły, jak "Metroid", "Mario Land", "Wario Land" czy "The Legend of Zelda".

Kolega z biurka obok mówi mi: "Game Boy był 25 lat temu moim marzeniem. Mało kto go miał. Czasem zdarzało się, że na wakacyjnych wyjazdach trafiał się jeden dzieciak z GB. Wtedy, niezależnie czy mieliśmy 5 czy 15 lat, wspólnie męczyliśmy się z kolejnymi poziomami w "Mario" i "Wario". To był zupełnie inny poziom gier od tego, w co można dziś zagrać na komórkach".

Tylko czy przywracanie akurat tej konsoli na rynek jest w ogóle potrzebne? Widzę sens w przywracaniu starych konsol telewizyjnych, bo granie na nich jest dla mnie równie fajne, jak na konsolach nowej generacji. Ale konsola przenośna? Jakoś tego nie widzę. Jeśli już mam grać poza domem, wolę nowego Switcha. Mam przynajmniej nadzieję, że Nintendo wznowi GB w wersji z kolorowym wyświetlaczem i podświetleniem, a nie w tą toporną, czarno-białą formiegrafiką.

Zobacz też: Przy tych grach zarywaliśmy noce. Pamiętasz je?

WP

Może zatem podpiąć go do telewizora? Tylko po co podpinać coś, co zostało zaprojektowane jako gra podróżna? Przekonamy się pewnie niedługo, kiedy Nintendo potwierdzi lub zdementuje te doniesienia.

WP
Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP