Trwa ładowanie...

"Fortnite" rozbił bank. Przyczyny są całkiem logiczne

Gra "Fortnite" bije rekordy popularności. Jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy? Co powoduje, że ten tytuł z szybkością błyskawicy podbiła serca graczy?

"Fortnite" rozbił bank. Przyczyny są całkiem logiczneŹródło: Epic Games
d1x2jgv
d1x2jgv

Według powszechnej opinii jest to wynik znudzenia "Counter-Strikem" oraz wzrostu popularności gier typu battle royale. Oczywiście wcześniej można było pograć w "Playerunknown's Battlegrounds" i "H1Z1". Jednak Fortnite wyróżnia się przede wszystkim unikatową grafiką, bardziej "bajkową", która może być przyjemniejsza dla oka zmęczonego ceesowym realizmem. Kolejną rzeczą odróżniającą Fortnite'a od konkurencji jest motyw budowania podczas walki. Kiedy grasz masz do wyboru postawienie ze wcześniej zebranego drewna, kamienia lub metalu: ścian, ramp, podłóg itp.

Pojawienie się nowej, popularnej gry z odpowiednim potencjałem sportowej rywalizacji rodzi pytania o zorganizowane rozgrywki. Do tej pory nie było jeszcze większego lana, ale twórca, firma Epic Games, zapowiedziała, że w przyszłym sezonie na turnieje w formule esportowej rywalizacji przeznaczy okrągłą sumkę 100 mln dolarów!

Polskie organizacje esportowe odpowiedno zareagowały na te zapowiedzi, swoje dywizje w Fortnite uruchomiły: PRIDE, AGO, On Fire, DESTROY, Invizy Esports, VEX. Wczoraj doszła informacja, że również Team Kiguin dołączył do tego grona.

Epic Games ogłosił Puchar Świata w Fortnite, nowy turniej esportowy. Kwalifikacje rozpoczną się tej jesieni, a pierwsze Mistrzostwa Świata w Fortnite pod koniec 2019 roku!

d1x2jgv

YT i twitch

Na powyższych platformach zdecydowanie króluje Fortnite. Podczas streamu Ninjy (amerykański streamer) padł rekord twitcha oglądających w jednym momencie. Stało się to kiedy grał z amerykańskim raperem o ksywce Drake. Większość streamerów/ytberów przeniosło się na Fortnite ze względu na większe zainteresowanie tą grą.

Najbardziej popularni streamerzy/ytberzy fortnite w Polsce: Izak, Ewron, HighStyled, Lothar (tak ten od Hearthstona!), Hycel, Taiovsky, Leh. Najbardziej popularni streamerzy/ytberzy anglojęzyczni to: Ninja, Muselk, Myth. Rekordy popularności bije popularna seria filmów: BCC Trolling, śmeszne i ciekawe akcje z gry.

d1x2jgv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x2jgv
Więcej tematów