Fortnite – rodzice wysyłają dzieci na korepetycje z gry komputerowej

Rodzice dbają o to by ich dzieci rozwijały się w każdy możliwy sposób. W dzisiejszych czasach dobre wyniki w nauce nie wystarczą. Młode pokolenie musi osiągać sukcesy także w innych dziedzinach – chociażby w grze komputerowej Fortnite.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pokaz gry Fortnite podczas E3 2018
Pokaz gry Fortnite podczas E3 2018 (East News)
WP

Gry komputerowe, a rozwój dziecka

Gry komputerowe są już nieodłączną częścią życiu młodych – i nie tylko – ludzi. Tego typu forma rozrywki, która we wcześniejszych latach nie była traktowana zbyt poważnie, dziś generuje wiele profitów. Wbrew pozorom potrafią one przy okazji rozwinąć wiele niezbędnych umiejętności : naukę języków obcych, poprawę koncentracji oraz zdolność do pracy w zespole. Najważniejszy jest zapewne fakt, że potrafią przynieść także korzyści na tle finansowym. Nic dziwnego, że współcześni rodzice będą chętniej inwestować w ten obszar życia swoich dzieci.

Fortnite – gwarancja dochodu

WP

Według The Wall Street Journal, w krajach zachodnich (np. USA lub Wielka Brytania) coraz większą popularnością cieszą się korepetycje z gier komputerowych. Dominuje tutaj szczególnie jeden tytuł, Fortnite. Aktualnie jest to obecnie jedna z najbardziej dochodowych gier internetowych, regularnie streamowana (nadawana) przez graczy z całego świata. Ilość osób grających wynosi już ponad 125 milonów. Należy też dodać, że twórcy dzieła zarobili już miliard dolarów dzięki sprzedaży wirtualnych rzeczy wykorzystywanych w samej grze.

Cena warta zachodu

Lekcje poprawiające umiejętności w grze komputerowej nie służą wyłącznie temu by zyskać większy status pośród rówieśników. W dobie zmieniającego się rynku pracy poprawiają także w budowaniu przyszłej pozycji zawodowej. Coraz więcej uczelni w Stanach Zjednoczonych zaczyna oferować stypendia dla najlepszych graczy. Nawet w polskich technikach powstają już klasy o profilu e-sportowym.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP