Trwa ładowanie...

FarmVille zniknie z Facebooka. Winny jest Adobe Flash Player

Sympatyczna gra FarmVille, znana dobrze użytkownikom Facebooka od 2009 roku, już za kilka miesięcy nie będzie dostępna dla graczy. Producent poinformował, że z uwagi na kończące się wsparcie Adobe Flash Playera, na którym gra bazuje, dalsze jej utrzymywanie nie będzie możliwe.

Share
FarmVille
FarmVilleŹródło: Zynga
d3dkv3i

O szczegółach nadchodzącego końca FarmVille można przeczytać na oficjalnej stronie Zynga w krótkim komunikacie. Twórcy dziękują za zaangażowanie graczy i pomoc w budowaniu społeczności, która przez lata czerpała radość z FarmVille, czyli prostego symulatora prowadzenia gospodarstwa rolnego. Co istotne, chodzi o przeglądarkową, pierwszą edycję gry.

Gra FarmVille nie będzie dostępna dla graczy po 31 grudnia 2020 roku. Data nie jest przypadkowa – zbiega się z zapowiadanym od dawna końcem wsparcia Adobe Flash Playera, który siłą rzeczy zostanie także porzucony przez Facebooka, ale i same przeglądarki. W Firefoksie na przykład, Flash Player już teraz jest domyślnie wyłączony.

Twórcy FarmVille dodają, że zakupy w grze będą dostępne tylko do 17 listopada. Wszystkie środki należy wykorzystać do 31 grudnia, bo po tym czasie nie będzie to już siłą rzeczy możliwe. Co ciekawe, w "najbliższym czasie" twórcy zamierzają również udostępnić "dodatkowe atrakcje w grze", by uprzyjemnić ostatnie miesiące, w czasie których FarmVille jest jeszcze dostępna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3dkv3i

Podziel się opinią

Share
d3dkv3i
d3dkv3i
Więcej tematów