Trwa ładowanie...

Fani darmowych gier MMO w tym roku zdecydowanie mają na co czekać

Gaijin Entertainment - rosyjski deweloper i wydawca szykuje dla fanów swoich produkcji szereg zmian i nowości. War Thunder, gra akcji MMO, utrzymana w klimatach II Wojny Światowej, zrzeszające ponad 10 milionów graczy na całym świecie, doczeka się nowego rozszerzenia. Wprowadzi ono do gry marynarkę wojenną, która uzupełni bitwy lądowe i powietrzne o zmagania na morzu. Crossout, postapokaliptyczna gra akcji MMO wyjdzie z fazy zamkniętych testów do otwartej bety. Dodatkowo, na rynku pojawią się testy Enlisted, tytułu wyczekiwanego przez wszystkich fanów gier FPS i klimatów II Wojny Światowej.
Share
Fani darmowych gier MMO w tym roku zdecydowanie mają na co czekać
Źródło: gry.wp.pl
d1bcwro

*War Thunder *

Rok 2017 dla War Thundera to przede wszystkim dodatek „Wilki Morskie”, który znajduje się we wczesnej fazie pre-beta testów koncentrujących się na fizyce morskiej, modelach uszkodzeń i rdzeniu rozgrywki. W nadchodzących zamkniętych beta testach, Gaijin Entertainment zaprezentuje: drzewko rozwoju sił morskich, pokaże nowe funkcje gry, przedstawi szczegółowo morskie tryby rozgrywki oraz będzie kontynuowało eksperymenty z coraz większymi statkami jako celami dowodzonymi przez AI. W tym przypadku opinie testerów będą szczególnie istotne dla określenia przyszłej drogi rozwoju.

   Gaijin Entertainment
Źródło: Gaijin Entertainment

Jeszcze w tym roku planowane jest także opublikowanie drzewka kolejnego grywalnego narodu, które rozszerzy listę pięciu, obecnie istniejących nacji. Włochy i Francja wydają się najbardziej prawdopodobnymi kandydatami. Twórcy gry mają zamiar opublikować więcej informacji na temat trybu „Wojny Światowej”, która doda nową warstwę strategii w bitwach w War Thunder. Będą to przede wszystkim teatry działań II Wojny Światowej i najpopularniejsze operacje wojskowe, zaś porażki i sukcesy w poszczególnych bitwach będą miały wpływ na przebieg operacji jako całości.

d1bcwro

*Crossout *

Dzięki zaangażowaniu graczy, od momentu rozpoczęcia zamkniętych beta testów, w Crossout pojawiły się setki zmian i ulepszeń. Tym sposobem tytuł zbliża siędo fazy otwartych beta testów. Kolejny etap testów pozwoli każdemu pobrać grę za darmo i spróbować swoich sił w walkach na pustkowiach, natomiast doświadczeni testerzy zostaną nagrodzeni specjalnymi dodatkami.

   Gaijin Entertainment
Źródło: Gaijin Entertainment

W otwartej wersji beta, do gry zostanie dodana nowa lokacja i nowa frakcja główna, mocno wyróżniająca się na tle czterech obecnych stronnictw. Przedstawiając zupełnie odmienny sposób poruszania się po polach bitew w Crossout, nowy obóz zapewni dostęp do kolejnych części zamiennych dla samochodów oraz poszerzy zakres obowiązującego uzbrojenia. Ponadto, jak zdradzają twórcy z Targem Games, trwają prace nad przeniesieniem Crossout na inne platformy i tytuł będzie dostępny nie tylko dla użytkowników Microsoft Windows.

d1bcwro

*Enlisted *

Głównym celem Enlisted jest autentyczne odwzorowanie dużych bitew II Wojny Światowej na niespotykanym dotąd dla gier wieloosobowych poziomie. Obok pól bitew sięgających setki kilometrów kwadratowych, najważniejszym elementem gry jest "Kampania". W przeciwieństwie do innych tytułów, kampania w Enlisted nie tylko definiuje położenie geograficzne walk toczonych w ramach gry, ale jest "grą w grze" i posiada unikalne treści, takie jak m.in.: postacie, sprzęt, bronie, pojazdy, własną mechanikę gry, cele i zestawy reguł (takich jak balans). Bitwa w Enlisted na obecnym etapie projektu pomieści nawet do 150 żołnierzy i oferuje tryby pozwalające graczom przejąć kontrolę nad oddziałem jednostek sterowanych przez komputer.

Dwie różne kampanie zostały ogłoszone już na samym początku istnienia projektu – bitwa o Moskwę i bitwa o Normandię. Teraz, dzięki akcji szybkiej i skutecznie przeprowadzonej akcji fundraisingowej, trzecia kampania - bitwa o Tunezję – jest w fazie produkcji.

   Gaijin Entertainment
Źródło: Gaijin Entertainment

Dzięki sondażom i badaniom, osoby, które wzięły udział w akcji fundraisingowej mogą wpłynąć na kolejne etapy rozwoju gry oraz wyrazić swoją opinię na temat zmian w projekcie. Wydawcy są bardzo otwarci na kooperację ze społecznością graczy. Efektem współpracy Gaijin Entertainment z fanami Enlisted jest zmiana modelu biznesowego w grze na tzw. free2play. W trakcie specjalnej sondy zorganizowanej przez producenta 2/3 głosujących odpowiedziało się za wydaniem darmowej gry z elementami mikropłatności.

d1bcwro

W związku z wprowadzaniem przegłosowanych zmian, crowdfunding jest tymczasowo wstrzymany i będzie kontynuowany wraz z zapowiedzią nowego modelu biznesowego. Kolejne dwa cele zbiórki – nowa kampania i nowa cecha główna gry – zostały ustalone przez sponsorów. Będzie to bitwa o Stalingrad i wprowadzenie do rozgrywki pojazdów kontrolowanych przez graczy. Planowane jest także przeniesienie tytułu na konsole. Darkflow Software, twórcy Enlisted zapowiadają rozpoczęcie beta testów w 2017 roku.

d1bcwro

Podziel się opinią

Share
d1bcwro
d1bcwro
Więcej tematów