Trwa ładowanie...

Fani darmowych gier MMO w tym roku zdecydowanie mają na co czekać

Gaijin Entertainment - rosyjski deweloper i wydawca szykuje dla fanów swoich produkcji szereg zmian i nowości. War Thunder, gra akcji MMO, utrzymana w klimatach II Wojny Światowej, zrzeszające ponad 10 milionów graczy na całym świecie, doczeka się nowego rozszerzenia. Wprowadzi ono do gry marynarkę wojenną, która uzupełni bitwy lądowe i powietrzne o zmagania na morzu. Crossout, postapokaliptyczna gra akcji MMO wyjdzie z fazy zamkniętych testów do otwartej bety. Dodatkowo, na rynku pojawią się testy Enlisted, tytułu wyczekiwanego przez wszystkich fanów gier FPS i klimatów II Wojny Światowej.

Fani darmowych gier MMO w tym roku zdecydowanie mają na co czekaćŹródło: gry.wp.pl
dn7owqg
dn7owqg

War Thunder

Rok 2017 dla War Thundera to przede wszystkim dodatek „Wilki Morskie”, który znajduje się we wczesnej fazie pre-beta testów koncentrujących się na fizyce morskiej, modelach uszkodzeń i rdzeniu rozgrywki. W nadchodzących zamkniętych beta testach, Gaijin Entertainment zaprezentuje: drzewko rozwoju sił morskich, pokaże nowe funkcje gry, przedstawi szczegółowo morskie tryby rozgrywki oraz będzie kontynuowało eksperymenty z coraz większymi statkami jako celami dowodzonymi przez AI. W tym przypadku opinie testerów będą szczególnie istotne dla określenia przyszłej drogi rozwoju.

Gaijin Entertainment
Źródło: Gaijin Entertainment

Jeszcze w tym roku planowane jest także opublikowanie drzewka kolejnego grywalnego narodu, które rozszerzy listę pięciu, obecnie istniejących nacji. Włochy i Francja wydają się najbardziej prawdopodobnymi kandydatami. Twórcy gry mają zamiar opublikować więcej informacji na temat trybu „Wojny Światowej”, która doda nową warstwę strategii w bitwach w War Thunder. Będą to przede wszystkim teatry działań II Wojny Światowej i najpopularniejsze operacje wojskowe, zaś porażki i sukcesy w poszczególnych bitwach będą miały wpływ na przebieg operacji jako całości.

Crossout

Dzięki zaangażowaniu graczy, od momentu rozpoczęcia zamkniętych beta testów, w Crossout pojawiły się setki zmian i ulepszeń. Tym sposobem tytuł zbliża siędo fazy otwartych beta testów. Kolejny etap testów pozwoli każdemu pobrać grę za darmo i spróbować swoich sił w walkach na pustkowiach, natomiast doświadczeni testerzy zostaną nagrodzeni specjalnymi dodatkami.

Gaijin Entertainment
Źródło: Gaijin Entertainment

W otwartej wersji beta, do gry zostanie dodana nowa lokacja i nowa frakcja główna, mocno wyróżniająca się na tle czterech obecnych stronnictw. Przedstawiając zupełnie odmienny sposób poruszania się po polach bitew w Crossout, nowy obóz zapewni dostęp do kolejnych części zamiennych dla samochodów oraz poszerzy zakres obowiązującego uzbrojenia. Ponadto, jak zdradzają twórcy z Targem Games, trwają prace nad przeniesieniem Crossout na inne platformy i tytuł będzie dostępny nie tylko dla użytkowników Microsoft Windows.

dn7owqg

Enlisted

Głównym celem Enlisted jest autentyczne odwzorowanie dużych bitew II Wojny Światowej na niespotykanym dotąd dla gier wieloosobowych poziomie. Obok pól bitew sięgających setki kilometrów kwadratowych, najważniejszym elementem gry jest "Kampania". W przeciwieństwie do innych tytułów, kampania w Enlisted nie tylko definiuje położenie geograficzne walk toczonych w ramach gry, ale jest "grą w grze" i posiada unikalne treści, takie jak m.in.: postacie, sprzęt, bronie, pojazdy, własną mechanikę gry, cele i zestawy reguł (takich jak balans). Bitwa w Enlisted na obecnym etapie projektu pomieści nawet do 150 żołnierzy i oferuje tryby pozwalające graczom przejąć kontrolę nad oddziałem jednostek sterowanych przez komputer.

Dwie różne kampanie zostały ogłoszone już na samym początku istnienia projektu – bitwa o Moskwę i bitwa o Normandię. Teraz, dzięki akcji szybkiej i skutecznie przeprowadzonej akcji fundraisingowej, trzecia kampania - bitwa o Tunezję – jest w fazie produkcji.

Gaijin Entertainment
Źródło: Gaijin Entertainment

Dzięki sondażom i badaniom, osoby, które wzięły udział w akcji fundraisingowej mogą wpłynąć na kolejne etapy rozwoju gry oraz wyrazić swoją opinię na temat zmian w projekcie. Wydawcy są bardzo otwarci na kooperację ze społecznością graczy. Efektem współpracy Gaijin Entertainment z fanami Enlisted jest zmiana modelu biznesowego w grze na tzw. free2play. W trakcie specjalnej sondy zorganizowanej przez producenta 2/3 głosujących odpowiedziało się za wydaniem darmowej gry z elementami mikropłatności.

dn7owqg

W związku z wprowadzaniem przegłosowanych zmian, crowdfunding jest tymczasowo wstrzymany i będzie kontynuowany wraz z zapowiedzią nowego modelu biznesowego. Kolejne dwa cele zbiórki – nowa kampania i nowa cecha główna gry – zostały ustalone przez sponsorów. Będzie to bitwa o Stalingrad i wprowadzenie do rozgrywki pojazdów kontrolowanych przez graczy. Planowane jest także przeniesienie tytułu na konsole. Darkflow Software, twórcy Enlisted zapowiadają rozpoczęcie beta testów w 2017 roku.

dn7owqg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn7owqg
Więcej tematów