Trwa ładowanie...

Facebook Messenger. Gry w komunikatorze nie będą już dostępne

Messenger zostaje pozbawiony jednej z funkcji, która z pewnością podobała się graczom. Niewielkie "Instant Games" znikają z komunikatora, ale będzie je można znaleźć w innym miejscu.

Facebook Messenger. Gry w komunikatorze nie będą już dostępneŹródło: Getty Images
d61pcen
d61pcen

Facebook Messenger to oczywiście przede wszystkim komunikator, ale twórcy z czasem postanowili zrobić z niego kombajn, pozwalający na interakcję między użytkownikami nie tylko poprzez rozmowy tekstowe. Do czatu trafiły z czasem naklejki, animacje GIF i tytułowe gry, które można uruchamiać bezpośrednio w rozmowach – na przykład Space Invaders czy Uno. Niestety, nie będą tu dłużej dostępne.

Instant Games na Facebooku Facebook.com
Instant Games na Facebooku Źródło: Facebook.com

Z Messengera znika dostęp do Instant Games, ale nie oznacza to, że same gry odejdą w niepamięć. Facebook zdecydował się bowiem przenieść je z Messengera w inne miejsce – wciąż będzie można w nie grać, tym razem jednak w sekcji Facebook Gaming w aplikacji samego serwisu społecznościowego.

Taka decyzja uzasadniona jest na dwa sposoby. Po pierwsze Facebook dąży do stworzenia centrum gier bezpośrednio w serwisie, a równolegle celem jest także "odchudzenie" Messengera ze zbędnych opcji. Pozbycie się gier, o których istnieniu z pewnością nie każdy zresztą wiedział, wydaje się więc bardzo dobrą decyzją, by jednocześnie osiągnąć obydwa cele.

Warto dodać, że gry nie znikną z Messengera z dnia na dzień, a wszystko odbędzie się w kilku etapach. W pierwszej kolejności Instant Games znikną z nowych wersji Messengera dla użytkowników iOS-a. Proces rozpocznie się jeszcze tego lata.

d61pcen
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d61pcen
Więcej tematów