ycipk-i6c61x

Etherfields: Polska gra podbija Kickstarter. Zebrali ponad 4 mln dolarów

Etherfields jest jedną z tych gier, które zyskują status hitu na długo przed premierą. Twórcy planszówki na realizację najnowszego pomysłu potrzebowali niecałych 50 tysięcy dolarów, tymczasem na ich koncie znajduje się już ponad 4 miliony USD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Etherfields hitem na Kickstarterze
Etherfields hitem na Kickstarterze (Awaken Realms)
ycipk-i6c61x

Etherfields to premierowe dzieło Awaken Realms, które w niedalekiej przyszłości może okazać się największym dokonaniem w historii twórczości wrocławskich miłośników gier planszowych. Ich najnowsza propozycja stała się hitem na Kickstarterze, popularnym serwisie słynącym ze zbiórek pieniędzy na różnego rodzaju projekty.

Michał Oracz i spółka na stworzenie gry, potrzebowali niecałych 50 tysięcy dolarów, a otrzymali ponad 80 razy tyle.

ycipk-i6c61x

Etherfields bije rekordy na Kickstarterze

Awaken Realms nie po raz pierwszy święci triumfy na popularnej stronie zbiórkowej. Tytuły takie jak Lords of Hellas, Tainted Grail: The Fall of Avalon oraz Nemesis długo gościły w rankingach najchętniej opłacanych, a tym samym wyczekiwanych projektów. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej gry polskich twórców, chociaż tym razem zgromadzona na koncie wydawnictwa kwota przerosła ich najśmielsze oczekiwania.

Do tej pory uzbierano ponad 4 miliony USD. W podziękowaniu za taki wynik, autorzy gry przygotowali liczne dodatki, rozszerzenia i bonusy.

ycipk-i6c61x

Fascynująca podróż do świata snów

Twórcy z Awaken Realms słyną z tego, że zawsze dają zwolennikom gier planszowych to, czego oczekują, dodając przy tym tę cześć materii, o której fani nawet by nie śnili. To właśnie sny będą motywem przewodnim ich premierowego dzieła. Autorzy zapowiadają fascynującą podróż po surrealistycznym świecie, w którym dzięki emocjonalnej inteligencji oraz nieomylnej intuicji graczy, wszystko jest możliwe.

Etherfields to gra przeznaczona dla maksymalnie 4 osób. Jedna rozgrywka ma trwać od 1,5 do 3 godzin, a zawarte w podstawowej wersji kampanie zapewnią graczom nawet 50 godzin rozgrywki. Na fanów czeka 750 kart, kilkadziesiąt znaczników, 9 masek, a także 9 malowniczych figurek. Szata graficzna gry robi ogromne wrażenie, to właśnie dzięki niej sny, mogą w nieoczekiwanie szybkim tempie stać się niezwykle realne.

Koszt podstawowego pakietu gry wyniesie około 350zł. Premiera Etherfields zapowiedziana jest na marzec 2020 roku.

ycipk-i6c61x

Polacy są także aktywni na rynku gier komputerowych. Dowodem na to jest "Warsaw" - nowa gra studia Pixelated Milk o powstaniu warszawskim.

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-i6c61x

ycipk-i6c61x
ycipk-i6c61x