Trwa ładowanie...

Etherfields: Polska gra podbija Kickstarter. Zebrali ponad 4 mln dolarów

Etherfields jest jedną z tych gier, które zyskują status hitu na długo przed premierą. Twórcy planszówki na realizację najnowszego pomysłu potrzebowali niecałych 50 tysięcy dolarów, tymczasem na ich koncie znajduje się już ponad 4 miliony USD.

Share
Etherfields: Polska gra podbija Kickstarter. Zebrali ponad 4 mln dolarów
Źródło: Awaken Realms
dhz9fqb

Etherfields to premierowe dzieło Awaken Realms, które w niedalekiej przyszłości może okazać się największym dokonaniem w historii twórczości wrocławskich miłośników gier planszowych. Ich najnowsza propozycja stała się hitem na Kickstarterze, popularnym serwisie słynącym ze zbiórek pieniędzy na różnego rodzaju projekty.

Michał Oracz i spółka na stworzenie gry, potrzebowali niecałych 50 tysięcy dolarów, a otrzymali ponad 80 razy tyle.

dhz9fqb

Etherfields bije rekordy na Kickstarterze

Awaken Realms nie po raz pierwszy święci triumfy na popularnej stronie zbiórkowej. Tytuły takie jak Lords of Hellas, Tainted Grail: The Fall of Avalon oraz Nemesis długo gościły w rankingach najchętniej opłacanych, a tym samym wyczekiwanych projektów. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej gry polskich twórców, chociaż tym razem zgromadzona na koncie wydawnictwa kwota przerosła ich najśmielsze oczekiwania.

Do tej pory uzbierano ponad 4 miliony USD. W podziękowaniu za taki wynik, autorzy gry przygotowali liczne dodatki, rozszerzenia i bonusy.

Fascynująca podróż do świata snów

Twórcy z Awaken Realms słyną z tego, że zawsze dają zwolennikom gier planszowych to, czego oczekują, dodając przy tym tę cześć materii, o której fani nawet by nie śnili. To właśnie sny będą motywem przewodnim ich premierowego dzieła. Autorzy zapowiadają fascynującą podróż po surrealistycznym świecie, w którym dzięki emocjonalnej inteligencji oraz nieomylnej intuicji graczy, wszystko jest możliwe.

dhz9fqb

Etherfields to gra przeznaczona dla maksymalnie 4 osób. Jedna rozgrywka ma trwać od 1,5 do 3 godzin, a zawarte w podstawowej wersji kampanie zapewnią graczom nawet 50 godzin rozgrywki. Na fanów czeka 750 kart, kilkadziesiąt znaczników, 9 masek, a także 9 malowniczych figurek. Szata graficzna gry robi ogromne wrażenie, to właśnie dzięki niej sny, mogą w nieoczekiwanie szybkim tempie stać się niezwykle realne.

Koszt podstawowego pakietu gry wyniesie około 350zł. Premiera Etherfields zapowiedziana jest na marzec 2020 roku.

dhz9fqb

Podziel się opinią

Share
dhz9fqb
dhz9fqb
Więcej tematów