Trwa ładowanie...
d2ewuqn

Ekstraklasa zorganizuje turniej w FIFA 20. Polskie rozgrywki jako jedne z pierwszych mają zgodę od EA Sports

Ekstraklasa, podobnie jak inne ligi, nie gra, więc zamiast prawdziwych meczów odbędą się te w FIFA 20. I zagrać może każdy chętny. Do wygrania atrakcyjne nagrody.
Share
FIFA 20 - turniej ekstraklasowy
FIFA 20 - turniej ekstraklasowyŹródło: Materiały prasowe
d2ewuqn

Ekstraklasa przyłącza się do akcji "zostań w domu" organizując turniej w FIFA 20. Zagrać może każdy chętny - jedynym warunkiem jest posiadanie konsoli PlayStation 4 lub Xbox One i FIFA 20.

Layer 1

Turniej potrwa od piątku do niedzieli, w dniach 27-29 marca – start planowany jest w piątek o godzinie 18. Gramy systemem turniejowym – do jednego zwycięstwa w początkowych rundach, do dwóch zwycięstw od ćwierćfinałów. Przegrywający odpada z dalszej rywalizacji. Każdy z trzech dni turniejowych to odrębna drabinka – wyłonimy więc sześciu zwycięzców na dwóch konsolach.

Ekstraklasa

Grać mogą zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Co ciekawe, Ekstraklasa idzie drogą m.in. hiszpańskiej ligi - do zabawy zaproszono też zawodników występujących w klubach Ekstraklasy. Na razie jednak nie wiadomo, kto dokładnie będzie reprezentował ekstraklasowe drużyny.

d2ewuqn

Turniej odbywać się będzie w trybie FUT, a jednym z kluczowych warunków jest posiadanie składu złożonego w całości z piłkarzy Ekstraklasy. Zapisy już ruszyły, a dołączyć do rozgrywki można nawet na kwadrans przed rozpoczęciem każdego z dni turniejowych.

Niedawno wstrzymano wszystkie rozgrywki esportowe w ramach Ekstraklasa Games. Rzecz jasna w związku z koronawirusem. Nowy turniej Ekstraklasy może więc dziwić. Jednak jak zdradzają organizatorzy, polska liga jest jedną z pierwszych, które uzyskały od EA Sports zgodę na organizację tego typu rozgrywek od momentu zawieszenia oficjalnych turniejów e-sportowych.

Ekstraklasa zapowiada, że na jednym turnieju się nie skończy. Nic dziwnego. Nie wiadomo, kiedy piłkarze wznowią rozgrywki, więc należy znaleźć sposób, by kibice dalej pamiętali o ligowych drużynach. Tym bardziej że do wygrania są całkiem sympatyczne nagrody: oficjalne piłki PKO Bank Polski Ekstraklasy – adidas Uniforia - oraz akcesoria gamingowe od Media Expert.

Derby Sewilii w FIFA 20 śledziło 60 tys. widzów w sieci. Gdyby podobny wynik zaliczył jakiś mecz piłkarzy z Ekstraklasy, nasze ligowe rozgrywki mogłyby liczyć na dodatkową promocję na świecie. Raczej na boiskowe wyczyny piłkarzy z polskiej ligi świat nie patrzy, a tego typu turnieje, w których występują zawodowcy, to jednak rzadkość. Może więc to dobry sposób, by wypromować polską piłkę w Europie?

d2ewuqn

Podziel się opinią

Share
d2ewuqn
d2ewuqn
Więcej tematów