Trwa ładowanie...

Ekstraklasa wśród najlepszych europejskich lig. Dzięki "FIFA 19"

Kończy się faza eliminacyjna do Ekastraklasa Games – największego turnieju FIFA w Polsce. W tym roku rodzima Ekstraklasa dołącza do największych lig, które uruchamiają swoje rozgrywki esportowe – m.in. Budesligi, Premier Ligue, La Liga, Ligue 1.

Ekstraklasa wśród najlepszych europejskich lig. Dzięki "FIFA 19"Źródło: WP.PL, fot: Damian Filipowski
d3a1h3w
d3a1h3w

21 marca zostaną wyłonione składy 16 drużyn – odpowiedników klubów „realnej” Ekastraklasy. W eliminacjach „Wirtualnej Ekstraklasy” może wziąć udział każdy: profesjonalni gracze i amatorzy – kibice danej drużyny, jedyny warunek – ukończone 16 lat.

Zwycięzcy kwalifikacji będą reprezentować swoje kluby od 30 marca w fazie ligowej. Każdy z 16 zespołów wystawi w sumie czterech graczy (dwóch na PlayStation, dwóch na Xbox). Obowiązywał będzie tryb gry 1 vs 1, w formule gry online FIFA Ultimate Team. Kluby rozegrają w sumie 30 meczów - 8 najlepszych teamów weźmie udział w Wielkim Finale, który odbędzie się 26 maja. Zwycięski klub zostanie mistrzem Ekstraklasa Games. Transmisja turnieju na esportowym kanale Polst Games.

Ekstraklasa Games ma status ligi partnerskiej EA SPORTS - Official League Qualifier, dzięki czemu będzie to jedyny polski turniej dający możliwość walki o punkty w rankingu FIFA 19 Global Series, dzięki którym można awansować na FIFA eWorld Cup 2019, gdzie główne nagrody oscylują w granicach kilkudziesięciu tysięcy euro.

Poziom wirtualnych drużyn nie zawsze ma odbicie w ich realnych odpowiednikach i zależy głównie od zaangażowania lokalnych działaczy. Dobrym przykładem jest Wisła Płock, klub, w którym doskonale rozumieją, że działania związane z esportem wpływają na budowę marki klubu również poza Płockiem. Zeszłoroczna transmisja z turniej Ekstraklasa Cup wzbudziła duże zainteresowanie, obejrzało ja ponad 30 tysięcy kibiców, czyli znacznie więcej niż przychodzi na mecze ligowe.

Marcin Sieczkowski od dwóch lat Koordynator Sekcji Esportowej w Wiśle Płock przyznaje, że sukcesem będzie dostanie się do fazy Play Off, „Był by to wyraźny sygnał, że idziemy w dobrym kierunku a nasze działanie przynoszą efekty”- mówi Marcin, szerzej znany w środowisku esportowym jako Darky.

d3a1h3w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a1h3w
Więcej tematów