Trwa ładowanie...

"E-sport to forma sportu" - Grzegorz Krychowiak o grach

Co robi jeden z najlepszych piłkarzy po godzinach? Z jakiego sprzętu korzysta, jakich aplikacje używa w smartfonie? I przede wszystkim - co sądzi o e-sporcie? Na te pytania piłkarz odpowiada specjalnie dla Wirtualnej Polski.

"E-sport to forma sportu" - Grzegorz Krychowiak o grachŹródło: dfusion communication
dz36nny
dz36nny

Jaką rolę odgrywa dzisiaj elektronika i nowe technologie w życiu zawodowego sportowca?

Jest bardzo ważna. I to nie tylko z perspektywy profesjonalnego sportowca, ale także z punktu widzenia każdego człowieka. Dziś trudno sobie wyobrazić życie bez udogodnień, jakie niesie za sobą rozwój technologii. Szybko przyzwyczajamy się do nowych rozwiązań, które traktujemy jako standard. Wystarczy rozejrzeć się dookoła. Smartfon jest dla nas raczej wielofunkcyjnym narzędziem (aparatem, odtwarzaczem muzyki, playerem wideo), które tylko przy okazji dzwoni - nie odwrotnie.

To samo dotyczy telewizora. Dzięki możliwości podłączenia do internetu, możemy na dużym ekranie przeglądać np. YouTube, a to wszystko w fantastycznej jakości obrazu. Mając tak duży wybór, jako użytkownicy, naprawdę możemy cieszyć się czasem spędzonym przed telewizorem. Tym bardziej, że sami wybieramy co i kiedy oglądamy. W domu mam 65-calowe TV i często oglądam na nim mecze – na dużym ekranie lepiej widać ustawienia piłkarzy, można przeanalizować grę i skupić się na szczegółach. To pomaga. Poza tym relaksuje mnie to.

krychowiak PAP
krychowiak Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski

Życie piłkarza to wyjazdy. Zgrupowania, mecze, non stop w samolocie. Z jakich rozwiązań korzystasz do słuchania muzyki, w co grasz, jaki sprzęt umila Ci podróże? Słuchawki, czytnik, przenośna konsola?

To prawda. Żyję w szybkim tempie, dlatego ważne jest dla mnie, aby mieć chwilę na wyciszenie, moment dla siebie. Moim podstawowym zestawem, który mam zawsze przy sobie jest telefon i słuchawki – mam tam swoją ulubioną playlistę, która pozwala mi się wyłączyć i skupić przed meczem.

dz36nny

Jakie są Twoje ulubione aplikacje?

Wybieram to co jest dla mnie wygodne, dlatego mam kilka ulubionych aplikacji z różnych kategorii. Na co dzień używam głównie muzycznych, takich jak Deezer i Shazam. Chętnie korzystam także z Instagrama i WhatsAppa.

Co myślisz o e-sporcie?

To bardzo fajny sposób na spędzanie czasu, zwłaszcza zimą. Można powiedzieć, że jest to forma sportu: e-gracze bardzo dużo trenują. Dla wielu osób jest to także praca - są przecież turnieje, w których można sprawdzić poziom swoich umiejętności w konfrontacji z innymi zawodnikami. Dla mnie bardzo ważne jest, aby zachować równowagę między rzeczywistością a sportem wirtualnym. Nie można traktować tego w kategoriach albo/albo. Nie zapominajmy o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna, szczególnie w kontekście dzieci. Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach, bardziej niż kiedykolwiek, dzieciaki potrzebują ruchu.

Dziękujemy za rozmowę

Redakcja WP Gry

dz36nny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz36nny
Więcej tematów