Dzisiaj wszystkie ekrany opanuje Furia

Dzisiaj o 20:00 na TV Puls można oglądać film wojenny „Fury”. Czy wiecie jak wyglądała współpraca Sony Pictures i Wargaming.net? Czy macie ten czołg w swoim garażu w "World of Tanks"? Dzięki grze i filmowi niedziela może upłynąć pod znakiem czołgów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzisiaj wszystkie ekrany opanuje Furia
(Sony Pictures)

Wargaming podjął unikatową na skalę światową współpracę z producentami filmu, firmą Sony Pictures. Ten wyjątkowy mariaż dwóch branż, filmowej i growej, polegał na tym, iż elementy znane z dużego ekranu, czyli np. główny czołg Furia oraz tytułowy bohater Wardaddy (Zakapior), grany przez Bradda Pitta, pojawiły się w grze "World of Tanks". Nie zabrakło także rozmaitych aktywności dla wirtualnych czołgistów typu wyzwania, misje i medale okolicznościowe inspirowane fabułą. Nigdy wcześniej w historii nie było tak pogłębionej współpracy powodującej przenikanie się obu światów dla widzów i fanów gier komputerowych.

Ponadto, zarówno wspomniany Sherman, jak i Tygrys, które brały udział w zdjęciach, zostały użyczone przez Muzeum w Bowington, z którym na rzecz zachowywania pamięci o najważniejszych wydarzeniach historycznych czasu II Wojny Światowej, współpracuje Wargaming. Zresztą w tym muzeum znajduje się cała ekspozycja poświęcona filmowi Furia i "World of Tanks".

O 20:00 zasiądźcie przed ekranami telewizorów, a przed lub po seansie odpalcie World of Tanks i sprawdźcie swoje umiejętności.

Współpraca przy filmie jest jednym z przykładów działalności poza branżowej firmy Wargaming, na które składa się m.in.: partnerstwa z muzeami na całym świecie (np. rekonstrukcje czołgów i samolotów), wsparcie dla organizacji weteranów wojennych czy działalność charytatywna. Wargaming to firma, która produkuje i wydaje gry komputerowe na całym świecie. Flagowym tytułem jest "World of Tanks". Nasz kraj może poszczycić się mianem pierwszego europejskiego rynku pod kątem ilości zarejestrowanych graczy. Filmowa Furia jest wciąż jednym z najchętniej kupowanych czołgów.

Po premierze filmu, do gry wprowadzono specjalne zestawy, a więc grając z "World of Tanks" możecie poczuć się jak Bradd Pitt. Zestawy zawierają kultowy czołg M4 Sherman dowodzony przez filmowego bohatera Wardaddiego (w tej roli Brad Pitt) i są dostępne w "World of Tanks" na PC, World of Tanks na konsolę Xbox 360 oraz w World of Tanks Blitz na iOS.

O 20:00 zasiądźcie przed ekranami telewizorów, a przed lub po seansie odpalcie "World of Tanks" i sprawdźcie swoje umiejętności.

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.