WP

Duże zmiany w sklepie GOG. W końcu polskie gry i polski dubbing!

Związany z marką "Wiedźmin" sklep z grami od lat oferuje zarówno nowości, jak i mnóstwo klasyki z lat 90. Brakowało nam jednego - polskiego języka w grach i na serwisie. Po 9 latach w końcu się doczekaliśmy zmiany. W gratisie dostajemy też kilka gier za darmo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Duże zmiany w sklepie GOG. W końcu polskie gry i polski dubbing!
(gog.com)
WP

Od dziś, 24 października, język polski zawitał do sklepu GOG.com. Co to dla nas zmienia? Przede wszystkim koniec z angielskimi opisami. Zarówno na głównej stronie sklepu, jak i w aplikacji GOG Galaxy wszystko jest po polsku. Ale to najmniejszy powód do ekscytacji. Kolejny jest znacznie większy.

Rzeczą, za którą bardzo tęsknią rodzimi gracze, jest polski dubbing do klasycznych tytyłów - "Baldur's Gate", "Gothic" czy "Twierdza". Do historii przeszedł zresztą "Baldur", pierwsza z takim rozmachem zrealizowana produkcja. Dużym zaskoczeniem było to, że w obsadzie znalazła się śmietanka polskich aktorów, jak Piotr Fronczewski, Marian Opania czy Krzysztof Kowalewski.

Beamdog
Podziel się
WP

Przez lata graliśmy właśnie w towarzystwie ich głosów. Ale po latach kolejne, cyfrowe edycje gry zawierały już wyłącznie głosy zachodnich aktorów. GOG zrobił to, na co czekaliśmy od dawna.

Na obecną chwilę lista gier z polskim dubbingiem prezentuje się następująco: "Baldur's Gate: Enhanced Edition", "Baldur's Gate II: Enhanced Edition", "Icewind Dale: Enhanced Edition", "Stronghold Crusader HD", "Syberia", "Syberia 2", "S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl", "S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat", "Gothic", "Gothic 2 Gold Edition", "Gothic 3". Wszystkie w promocyjnych cenach znajdziecie na tej stronie.

Firefly Studios
Podziel się

Obok promocji są też 4 darmowe gry do zgarnięcia. To przede wszystkim kultowa "Twierdza" w wersji HD (również z genialną, polską lokalizacją) oraz trzy polski gry z lat 90., na których widok uśmiechną się starsi gracze - przygodówki" "A.D. 2044", "Sołtys" oraz "Skaut Kwatermaster". Aby je dostać, należy do czwartku 26 października do godziny 14:00 wejść na główną stronę i kliknąć w widoczny na środku baner. Jakby Wam było mało, w promocyjnej cenie są jeszcze m.in. dwa inne polskie klasyki - Schizm i Reah.

WP

GOG.com to jeden z popularniejszych na świecie sklepów grami, znany przede wszystkim dzięki cyfrowej dystrybucji "Wiedźmina". Popularność zyskał także dzięki temu, że jako pierwszy zaczął wznawiać starsze tytuły i przystosowywać je do współczesnych komputerów.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP