Trwa ładowanie...

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Gry planszowe z reguły kojarzą się nam z beztroskim dzieciństwem. Obecnie jednak to nie tylko domena najmłodszych. Także dorośli chętnie spotykają się przy planszówkach. O ich rosnącej popularności wśród starszych może świadczyć choćby zwiększająca się liczba lokali, które oprócz usług gastronomicznych udostępniają gościom właśnie gry planszowe. Dlaczego właściwie warto zainteresować się tego rodzaju rozgrywkami?

Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto grać w gry planszowe?Dlaczego warto grać w gry planszowe?Źródło: Materiały prasowe
d2e7tmj
d2e7tmj

Jakie korzyści płyną z grania w gry planszowe?

Oprócz tego, że są źródłem dobrej zabawy oraz umożliwiają spędzenie czasu wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi, jest jeszcze kilka innych powodów, które przemawiają na korzyść gier planszowych

Ukojenie nerwów

Miałeś stresujący dzień w pracy, a może coś zaprząta ci głowę i czujesz, że nie jesteś w stanie się zrelaksować? Spokój pomogą osiągnąć ci właśnie planszówki. To świetny sposób na odpoczynek, oczyszczenie głowy z negatywnych myśli, a co za tym idzie, relaks. Gra planszowa to świetny sposób na oderwanie się od problemów dnia codziennego.

Gra planszowa to świetny sposób na oderwanie się od problemów dnia codziennego. Materiały prasowe
Gra planszowa to świetny sposób na oderwanie się od problemów dnia codziennego.Źródło: Materiały prasowe

Trening dla mózgu

Tak jak nasze ciało reaguje pozytywnie na ruch, także mózg potrzebuje wyzwań i stymulacji. Granie w gry planszowe minimalizuje ryzyko zachorowania na Alzheimera, a także zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia demencji. W zależności od wybranej planszówki jesteś w stanie poprawić umiejętność logicznego lub kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Takie gry uczą także podejmowania strategicznych decyzji, obmyślania taktyki i wyboru najlepszego planu działania. 

d2e7tmj

Zdrowa rywalizacja i umiejętność współpracy

Gry planszowe stanowią świetne źródło nauki nie tylko zdrowego współzawodnictwa. W końcu ktoś musi wygrać, a ktoś przegrać. W kontrolowanych warunkach i przyjaznej atmosferze łatwiej oswoić się z uczuciem porażki. To cenna lekcja na przyszłość, dzięki której poradzisz sobie nawet w najtrudniejszych momentach. Jednak na rynku dostępne są także planszówki kooperacyjne. Uczestnicy rozgrywki, aby wykonać misje, muszą działać wspólnie. To z kolei doskonały sposób na naukę pracy w grupie. 

Nowe przyjaźnie

Obecnie w sieci istnieje wiele grup, zrzeszających miłośników planszówek. Sprawdź, na pewno i w twoim mieście organizowane są spotkania, podczas których możesz poznać innych wielbicieli gier planszowych. To świetna okazja na wyjście z domu i poznanie nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Po jakie gry planszowe warto sięgnąć?

Obecnie na rynku dostępna jest cała gama gier planszowych, dlatego prawdopodobnie każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań, znajdzie planszówkę dopasowaną do indywidualnych oczekiwań. 

Oto kilka najciekawszych gier planszowych, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

  • Ubongo” - proste zasady, dwa poziomy trudności i bardzo dynamiczna akcja sprawiają, że ta planszówka to świetna propozycja dla każdego,
  • Ego” - planszówka idealna na spotkanie z przyjaciółmi. Pozwala sprawdzić, jak wiele o sobie wiecie, a jednocześnie wprowadza element zaskoczenia, dzięki któremu poznacie się jeszcze lepiej,
  • Monopoly” - to gwarancja świetnej zabawy zarówno w rodzinnym gronie jak i ze znajomymi. Zarządzaj budżetem i zbuduj swoje własne imperium jednorodzinnych domków i hoteli.

Gry planszowe to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z dziećmi lub przyjaciółmi. Pomagają zacieśnić więzi, uczą nowych umiejętności, wspomagają pamięć i mają dobroczynny wpływ na pracę mózgu. Szukasz sposobu na to, by się odstresować, a jednocześnie dobrze się bawić? Planszówki to idealny wybór, przekonaj się o tym już dziś!

Artykuł sponsorowany
d2e7tmj
d2e7tmj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj