ycipk-i6c61x

Disney przyznaje się do błędu. Studio LucasArts może powrócić

LucasArts stworzyło najlepsze gry ze świata "Gwiezdnych wojen". Disney zdecydował się jednak zamknąć studio, ku rozpaczy fanów. Teraz gigant chce dać LucasArts drugą szansę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Disney ma nowy pomysł na gry w świecie "Star Wars"
Disney ma nowy pomysł na gry w świecie "Star Wars" (Materiały prasowe)
ycipk-i6c61x

Prekursorem LucasArts było Lucasfilm Games. To właśnie pod skrzydłami tej marki wychodziły najlepsze zdaniem wielu gry ze świata "Gwiezdnych wojen".

Kiedy jednak Disney stał się właścicielem marki "Star Wars", postanowił zamknąć LucasArts. I to bardzo szybko - po 154 dniach od przejęcia w 2012 roku. Graczy decyzja oburzyła, choć trzeba pamiętać, że tłuste lata LucasArts to jednak dawne dzieje. A już w XXI wieku studio wypuszczało przeciętniaki.

"Star Wars": Disney przywraca Lucasfilm Games, bo EA się nie sprawdziło?

ycipk-i6c61x

Disney gry na podstawie "Star Wars" powierzył EA, ale gigant raczej z tego zadania zbyt dobrze się nie wywiązał. Wystarczy przypomnieć aferę związaną z "Star Wars: Battlefront II" - najbardziej kontrowersyjną grą 2017 roku.

Wygląda na to, że Disney już EA nie potrzebuje. Na stronie producenta pojawiły się ogłoszenia o pracę. Oferty sugerują, że do życia przywrócone może być studio Lucasfilm Games.

Zanim Disney zamknął studio LucasArts, studio pracowało nad "Star Wars 1313". W sieci już pojawiły się domysły, że projekt może zostać reaktywowany.

ycipk-i6c61x

Byłaby to dobra wiadomość, bo "Star Wars 1313" zapowiadało się naprawdę dobrze. A przynajmniej dobrze wyglądały zwiastuny gry:

Nowe Lucasfilm Games ma zająć się nie tylko produkcjami ze świata "Gwiezdnych wojen". Dawne studio ma na swoim koncie m.in. growe wersje "Indiany Jonesa".

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-i6c61x

ycipk-i6c61x
ycipk-i6c61x