Trwa ładowanie...
d3m4l34

Deluxe Ski Jump z duchowym następcą. Polacy pracują nad Ultimate Ski Jumping 2020

Lata temu na komputerach w domach, a nawet lekcjach informatyki w szkołach, często grało się "w Małysza". Mamy na myśli starsze dwuwymiarowe części gry Deluxe Ski Jump. Aktualnie polskie studio pracuje nad czymś podobnym - Ultimate Ski Jumping 2020.
Share
Ultimate Ski Jumping 2020 - screen z gry
Ultimate Ski Jumping 2020 - screen z gryŹródło: Twitter Blue Sunset Games
d3m4l34

Jussi Koskela odpowiedzialny za serię Deluxe Ski Jump poszedł w jej nowszych odsłonach w mocną przebudowę fizyki skoków i oprawę 3D (może nie najwyższych lotów, ale już faktycznie trójwymiarową). Fani odsłon, które były bardziej retro i odznaczały się prostą dwuwymiarową grafiką, niekoniecznie zachwycili się nowymi edycjami. I tutaj po latach temat chce wykorzystać polskie studio Blue Sunset Games.

Ultimate Ski Jumping 2020 niczym Deluxe Ski Jump

Nie jest to duża firma, pewnie większości czytelników niewiele powie, ale ma już na swoim koncie kilka tytułów: Glaive: Brick Breaker, Tiny Hands Adventure, Go All Out!, Car Demolition Clicker, Animal Rivals, Mecha Fall i Tribellum Tower Defense.

d3m4l34

Żadna z nich nie była przesadnie wielkim hitem, ale nośny temat może sprawić, że USJ 2020 (cóż, nawet nazwa nawiązuje do kultowego DSJ) będzie o wiele popularniejszą pozycją od poprzednich dokonań Gdańszczan.

Niby nie mamy aż takiego szału jak za czasów Małysza, ale odnosząca sukcesy narodowa kadra wciąż jest popularnym tematem i tytuł może zachęcić nie tylko samą nostalgią, ale i być atrakcyjnym dla społeczności kibiców Kamila Stocha i spółki. Ciekawe, czy będzie dużym sukcesem. Może nawet stanie się w pewnym sensie odpowiednikiem "Małysza" Jussiego Koskeli dla zupełnie nowego pokolenia entuzjastów skoków narciarskich?

d3m4l34

Twórcy Ultimate Ski Jumping 2020 opublikowali Tweet, w którym zapowiadają grę na PC, PS4, Xboxa One i Nintendo Switch. Miałaby się ukazać już w czwartym kwartale tego roku. Mamy minimalną dawkę informacji i dwa screeny.

Jednak już te szczątkowe grafiki i sam tytuł zdają się sugerować, że Polacy zapewne myślą o USJ 2020 jako o duchowym spadkobiercy starszych odsłon Deluxe Ski Jump. Na pewno wielu fanów serii studia Mediamond czeka z niecierpliwością na zapowiadające się podobnie USJ 2020.

d3m4l34

Podziel się opinią

Share
d3m4l34
d3m4l34
Więcej tematów