Trwa ładowanie...

"Cyberpunk 2077". Marcin Iwiński: przedsprzedaż pobiła wynik "Wiedźmin 3: Dziki Gon"

Marcin Iwiński z CD Projekt RED w rozmowie z Bloombergiem przyznał, że Polacy są zadowoleni z wyników przedpremierowych zamówień. W sieci pojawiły się wyniki, ale lepiej im nie ufać.

"Cyberpunk 2077". Marcin Iwiński: przedsprzedaż pobiła wynik "Wiedźmin 3: Dziki Gon"Źródło: Materiały prasowe
dh5fd8e
dh5fd8e

Wcześniej na temat współpracy z CD Projekt RED co nieco zdradził sam Keanu Reeves. Marcin Iwiński w rozmowie z Bloombergiem potwierdził, że do pierwszych rozmów doszło rok temu. Postać grana przez aktora, cyberduch Johnny Silverhand, jest drugą najważniejszą w całym "Cyberpunk 2077". Świadczą o tym nagrane kwestie - więcej wypowiedzi ma tylko V, czyli główny bohater. To najlepiej pokazuje, że Reeves nie jest tylko chwytem marketingowym, a dokładnie przemyślanym i zaplanowanym ruchem twórców.

"Cyberpunk 2077". Już wynik lepszy od "Wiedźmin 3: Dziki Gon"

Z reakcji w sieci wynika, że "Cyberpunk 2077" już jest wielkim sukcesem. Marcin Iwiński nie zdradził wprawdzie, ile zamówień przedpremierowych złożono, ale przyznał, że liczby już znacząco przebiły wynik "Wiedźmina 3" w tym samym okresie od zapowiedzi. Co już jest sukcesem, bo przecież przed trzecią częścią seria miała wyrobioną markę i oczekiwania były duże.

Jakie cele CD Projekt RED stawia przed "Cyberpunkiem 2077"? Na to pytanie współzałożyciel studia odpowiedzieć nie chciał, choć dodał, że oczywiście liczy na wyprzedzenie "Wiedźmina 3".

Zobacz też: Cyberpunk 2077: Oto, czego dowiedzieliśmy się z dotychczasowych relacji

CD Projekt RED w trakcie E3 ujawnił, że łącznie przez cztery lata gra trafiła do 20 mln graczy. Trzeba jednak pamiętać, że "Wiedźmin 3: Dziki Gon" był dostępny w sumie na pięciu platformach. Oprócz pecetów najpierw gra pojawiła się na Xboksie 360 i PlayStation 3, a potem wylądowała na PlayStation 4 i Xboksie One. Z drugiej strony z "Cyberpunk 2077" może być podobnie. Naprawdę zdziwiłbym się, gdyby "Cyberpunk 2077" nie pojawił się z czasem na nowych platformach Sony i Microsoftu.

Wynik "Wiedźmina 3" na pewno będzie wyższy, bo gra trafi też na Nintendo Switch. Iwiński przyznał, że sam jest posiadaczem konsoli Nintendo. Czy "Cyberpunk 2077" również dostępny będzie na tej konsoli? "Dajcie nam najpierw skończyć wersje na PC, PS4 i Xbox One" - odpowiedział. Na pewno wydanie gry na Switcha byłoby bardziej prawdopodobne, gdyby potwierdziły się plotki na temat mocniejszej wersji sprzętu.

dh5fd8e

"Cyberpunk 2077": liczba pre-orderów

W sieci natknąć można się na informację, że liczba pre-orderów "Cyberpunk 2077" przekroczyła milion. Sęk w tym, że źródłem tych rewelacji jest... wpis na forum giełdowym. Co ciekawe, liczba przedpremierowych zamówień "Wiedźmina 3: Dziki Gon" na dzień przed premierą w maju 2015 roku wynosiła 1,5 mln. Chociaż "Cyberpunk 2077" cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, zbliżenie się do tego wyniku na 10 miesięcy przed wydaniem byłoby wydarzeniem. Pewnie prędzej czy później CD Projekt RED pochwali się statystykami.

dh5fd8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh5fd8e
Więcej tematów