ycipk-1szz6v
cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 bez opcji konkretnego wyboru płci. Wiemy dlaczego

Jakiś czas temu proces tworzenia postaci w Cyberpunku 2077 został przebudowany i to co widzieliśmy na poprzednich materiałach nie jest już aktualne. Nie ma opcji wyboru płci. A przynajmniej w takim klasycznym tego rozumieniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cyberpunk 2077 bez opcji konkretnego wyboru płci. Wiemy dlaczego
(Materiały prasowe)
ycipk-1szz6v

Od niedawna wiadomo, że niezależnie od tego, jak ukształtujemy wizualnie postać, będziemy mieli dowolność przy wyborze głosu postaci. Kobiecy lub męski, wszystko jedno czy nasz bohater będzie drobny z cechami kobiecymi czy od razu po pierwszym rzucie oka wydawałby się męski.

Cyberpunk 2077 z większą dowolnością przy kształtowaniu bohatera

Nieco pogląd na sprawę rozjaśniła jedna z osób pracująca nad grą. Chodzi o Marthe Jonkers, która jest grafikiem pracującym nad szkicami koncepcyjnymi i udzieliła wywiadu brytyjskiemu Metro. Odpowiedziała, że nie trzeba już wybierać płci. Po prostu będzie to wybór budowy ciała, a nie decyzja odnośnie płci. Zaznaczyła, ze ekipa chce, aby gracze mogli sami swobodnie decydować o tworzonej przez siebie postaci.

ycipk-1szz6v

Jak sięgnąć pamięcią, to nie jedyny tego typu przypadek w grach RPG. Chociażby w klasycznym już Baldur’s Gate z 1998 roku mieliśmy wybór płci postaci, ale pewne cechy ustawialiśmy niezależnie. Po przebrnięciu przez statystyki i cechy, mogliśmy dać naszemu bohaterowi dowolne imię, ale przede wszystkim portret i głos zarezerwowany zarówno dla męskich jak i żeńskich postaci, niezależnie od naszego wyboru płci.

Chociaż w tym wypadku była to raczej kwestia uproszczenia systemu tworzenia bohatera (brak filtrów) niż celowy zabieg twórców Baldur’s Gate (podobna sytuacja miała też miejsce w innych grach RPG).

Kreacja postaci w Cyberpunk 2077 to oczywiście coś więcej niż ten lekki przykład, ale pokazuje, że nie ma się co oburzać, pewne cechy łączące jedną i drugą płeć zdarzały się już w grach i oczywiście mowa o opcjonalnym wyborze, a niekonieczności stworzenia charakterystyki postaci mieszającej cechy męskie i żeńskie.

ycipk-1szz6v
Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1szz6v

ycipk-1szz6v
ycipk-1szz6v