Trwa ładowanie...

"Counter Strike: Global Offensive" podbija Belgię

Charleroi Esports 2019 to pierwszy tak duży międzynarodowy turniej Counter Strike'a w Belgii. Zostanie rozegrany w dniach 12-14 kwietnia br. W pierwszej edycji zmierzy się z 8 drużyn, wśród nich najlepsze na świecie, mi.in. Vitality, Virtus Pro ( z odświerzonym składem), Sprout czy LDLC.

"Counter Strike: Global Offensive" podbija BelgięŹródło: Mat. prasowe
d2lvg0g
d2lvg0g

Turniej jest wynikiem współpracy 3 podmiotów posiadających uzupełniające się doświadczenie:

• Belgijska firma esportowa "LOUVARDGAME"
Założona w 2015 r. Przez Philippe'a Bouillon, której głównym celem jest rozwój e-sportu poprzez, między innymi, organizację profesjonalnych zawodów. Obecnie Louvardgame dba również o rozwój francuskiej FIFY.

• SPORTING OF CHARLEROI
Pierwszy belgijski klub piłkarski dywizji 1, który uruchomił esport w grach takich jak CS: GO, League of Legend i oczywiście FIFA. Ze względu na swoje doświadczenie i profesjonalną strukturę, SPORTING jest jednym z trzech filarów e-sportu Charleroi.

• "Le Dôme"
Gospodarz tego ważnego wydarzenia międzynarodowego. To miejsce, łatwo dostępne, może pomieścić prawie 4500 osób. Wszechstronna hala, znajdują się tu także loże, fotele biznesowe, pomieszczenia gastronomiczne i restauracja.

d2lvg0g

Esport to rosnące zjawisko globalne. Przyciąga tłumy zarówno podczas turniejów na żywo jak i online. W 2017 roku wszystkie zawody na całym świecie zgromadziły na żywo prawie
385 000 000 widzów.

Counter Strike od ponad 18 lat cieszy się nieustającą popularnością zarówno wśród graczy amatorów jak i profesjonalnych esportowców. Gra na przestrzeni lat ulegała modyfikacjom, dzięki którym potrafiła dostosować się do zmieniających się gustów szerokiej publiczności, stając się ikoną światowego sportu elektronicznego.
Do grona krajów organizujących duże wydarzenie na scenie CS:GO dołącza Belgia, która do tej pory nie była kojarzona z tego typu imprezami.

Pula nagród to 100 000 euro. Kwota robi wrażenie, choć do najbardziej prestiżowych turniejów świata jeszcze trochę brakuje. Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie co przełoży się niewątpliwie na rozwój całej imprezy a także zwiększenie wartości nagród. Bilety w cenie 25 euro oraz karnety VIP 100 euro za osobę.

d2lvg0g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lvg0g
Więcej tematów