Trwa ładowanie...

Counter-Strike: Global Offensive najpopularniejszy w historii. Padł rekord graczy w CS:GO

Rekord jednocześnie zalogowanych użytkowników w Counter-Strike: Global Offensive. Według statystyk usługi Steamcharts, licznik dobił wczoraj po południu aż do 924045 graczy! Już niewiele brakowało do miliona.

Counter-Strike: Global Offensive najpopularniejszy w historii. Padł rekord graczy w CS:GOŹródło: steampowered, fot: Valve
d2ge42q
d2ge42q

To spore przebicie ostatniego maksimum, które przed ostatnimi wzrostami miało miejsce w kwietniu 2016 roku, kiedy jednocześnie w CS:GO bawiło się 850485 graczy. Tak naprawdę wyższy poziom widzieliśmy już 8 lutego, wtedy wynik wynosił 874875, ale można to rozpatrywać jako utrzymujący się trend wysokiej popularności.

steamcharts
Źródło: steamcharts

Właśnie od tamtej pory Counter-Strike: Global Offensive utrzymuje się niezmiennie na bardzo wysokim poziomie i z wczorajszym odnotowuje cztery maksima. 874875 8 lutego, 901305 9 lutego, 916996 29 lutego i w końcu 924045 1 marca.

Możliwe, że to nie ostatnie słowo CS:GO

Patrząc po trendzie, są w najbliższym czasie szanse na to, że CS:GO przebije milion jednocześnie grających, choć niewykluczone, że to wczoraj widzieliśmy największy wzrost. Skąd takie wnioski? W miniony weekend byliśmy świadkami rozgrywek w CS:GO podczas Intel Extreme Masters 2020 w Katowicach.

Impreza odbyła się, choć za zamkniętymi drzwiami tylko dla zawodników, obsługi i dziennikarzy. Odwołano wstęp widzów na IEM 2020. Ten fakt zapewne pomógł statystykom. A, że IEM stał się zamkniętą imprezą przez koronawirusa, możemy przyznać, że w pewnym sensie epidemia pomogła popularności Counter-Strikea: Global Offensive.

d2ge42q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ge42q
Więcej tematów