Trwa ładowanie...
xbox
14-09-2020 09:01

Co wyróżnia konsole ps5 i xbox series x?

Świat gier jest fascynującym miejscem. Gry komputerowe i konsolowe, zwane nader często po prostu grami wideo, są już bardzo ważną częścią kultury popularnej. Środowisko graczy jest niezwykle rozległe i coraz bardziej się poszerza.

Artykuł sponsorowany
Co wyróżnia konsole ps5 i xbox series x?Źródło: materiały partnera
d3xwlre
d3xwlre

Już praktycznie nikt nie wyobraża sobie świata, w którym gry przestałyby istnieć. To ogromny biznes, a także środowisko, które łączy ze sobą ludzi. Czasami ich też dzieli - każdy słyszał o słynnych wojnach konsolowych - toczonych między zwolennikami konsoli Playstation a Xbox. Często jednak gracze konsolowi, potocznie zwani "konsolowcami" łączą siły, by objąć wspólny front przeciwko graczom, którzy jako główną platformę do gier uznają komputery PC. To wszystko jednak toczone jest w bardzo żartobliwej wymowie i konwencji, której nikt tak naprawdę nie bierze na poważnie.

To, co warto wziąć na poważnie, to wybór odpowiedniej konsoli do gier, jeśli jesteś zainteresowany właśnie grami na konsole. Od tego naprawdę sporo zależy, dlatego warto poświęcić dość czasu, by być zadowolonym. Zwłaszcza, że stosunkowo niewiele osób stać na to, by posiadać wszystkie konsole dostępne na rynku. Na przeszkodzie staje nie tylko aspekt finansowy, ale też czas, który jest przecież ograniczony w przypadku każdego człowieka. Co wyróżnia konsole ps5 i xbox series x? Dowiedz się, na tej podstawie uda ci się dokonać najlepszego dla siebie wyboru.

1. Świat gier
2. Konsola - idealna platforma do gier
3. Konsola Playstation 5
4. Konsola Xbox series X
5. Wybór konsoli

Fascynujący świat gier

Gry fascynują ludzi od dawna - właściwie od momentu, w którym się pojawiły po raz pierwszy. Od razu zaczęły budzić skrajne emocje wśród ludzi - zarówno te skrajnie pozytywne, jak i negatywne. Tak jest zawsze, gdy na rynku pojawia się coś nowego. A jednak gry wideo - jak niegdyś były zwane bardzo powszechnie - utrzymały się na rynku. Od swoich pierwszych początków kilka dekad temu ogromnie się zmieniły. Współcześnie jest to jeden z tych rynków, które rozwijają się najszybciej. Doskonale na przykładzie gier widać też postęp technologiczny, który dokonuje się właściwie na naszych oczach. Nie trzeba się już cofać do początków gier komputerowych czy konsolowych jako takich, by zauważyć różnicę. Dzisiaj wystarczy porównać tylko nową superprodukcję z superprodukcją sprzed dziesięciu lat. Różnice są kolosalne, co robi ogromne wrażenie na ludziach. Gry fascynują od dawna. Nic więc dziwnego nie ma w tym, że producenci konsol czy sprzęty komputerowego prześcigają się w swoich pomysłach na stworzenie jeszcze lepszego sprzętu. Ten swoisty technologiczny wyścig zbrojeń pomiędzy producentami sprzętu do gier trwa od dawna, a w ostatnich latach nabrał tylko rozpędu. W ogólnym rozrachunku wszyscy na tym zyskują. Najwięcej oczywiście gracze, którzy mogą cieszyć się coraz to lepszym sprzętem.

d3xwlre

Konsola - stworzona do gier

Wiele osób uważa, że era gier komputerowych powoli już przemija i nadeszła pora na gry konsolowe. Jest to troszeczkę zbyt duże uproszczenie, jednak faktem jest, że coraz więcej osób sięga po konsole, by to właśnie na nich grać. Konsole uważane są za wygodniejsze do gier. Nic w tym dziwnego - zostały stworzone głównie z myślą o grach jako takich, dlatego są do nich najlepiej dostosowane. Jednak między konsolami są pewne różnice, które warto znać. To właśnie na tej podstawie najlepiej jest podjąć decyzję o najlepszej dla siebie konsoli. Co wyróżnia konsole ps5 i xbox series x?

Konsola Playstation 5

Konsola ps5 zapowiadana jest jako najnowocześniejsza konsola, jaka pojawi się na rynku. Wyposażona będzie w podzespoły AMD - najlepszego producenta tego typu sprzętu na świecie. Wyposażona zostanie też w najszybszy dostępny na rynku dysk SSD. W Playstation 5 będzie nadal dostępny napęd optyczny, dlatego będzie można cieszyć się również, na przykład, oglądaniem filmów na konsoli. Zmianie na lepsze ulegnie też kontroler, Dual Shock 5. onsola będzie zapewniać wsteczną kompatybilność dla gier z konsoli starszej generacji, czyli PlayStation 4.

Konsola Xbox series X

Konsola Xbox X to godny następca konsoli Xbox One. Ma zapewniać aż cztery razy większą wydajność pracy, co stwarza z niej najpotężniejszą konsolę na rynku. Na uwagę zasługuje fakt, że konsola będzie mogła też pełnić multimedialne centrum rozrywki dla całej rodziny. A potężna karta graficzna zapowiada naprawdę przepiękne widoki. Konsola będzie kompatybilna z grami na wcześniejsze generacje - nie tylko na swojego bezpośredniego poprzednika, ale też z wcześniejszych konsol - do pierwszego Xboxa łącznie.

Jaką konsolę wybrać?

Wybór odpowiedniej dla siebie konsoli to bardzo poważna kwestia. Na szczęście w OleOle dostaniesz bez żadnych problemów obie te konsole i to w bardzo atrakcyjnych cenach, już w dniu ich promocji. Zastanów się na czym ci najbardziej zależy. Weź też pod uwagę gry, które wychodzą na konsole. Duża część z nich jest dostępna zarówno w wersji na PlayStation, jak i na Xbox, ale każda z tych konsol ma też swoje własne, ekskluzywne tytuły, w które nie uda się zagrać nigdzie indziej. Sprawdź o jakie tytuły chodzi - być może to pomoże ci podjąć decyzję.

d3xwlre
d3xwlre
Więcej tematów